Anasayfa » Genel » Mehmet Ali Çelebi kimdir, kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Mehmet Ali Çelebi son dakika AK Parti açıklaması…

Mehmet Ali Çelebi kimdir, kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Mehmet Ali Çelebi son dakika AK Parti açıklaması…

Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katıldı. Çelebi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Türk Halkının sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim” ifadelerin kullandı. Açıklamaların ardından Çelebi’nin hayatı ve politik kariyeri büyük bir coşkuyla araştırılmaya başlandı. Peki, Mehmet Ali Çelebi kimdir? Ne iş yapıyor? Mehmet Ali Çelebi kaç yaşında? İşte son dakika Ak Parti açıklaması… Ayrıntılar haberimizde!

Mehmet Ali Çelebi kimdir, kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Mehmet Ali Çelebi son dakika AK Parti açıklaması...

MEHMET ALİ ÇELEBİ KİMDİR?

Mehmet Ali Çelebi, 23 Temmuz 1984’de Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Amasya’da bitirdi. İzmir Maltepe Askeri Lisesi’nden 1 ’incilikle mezun olan Mehmet Ali Çelebi, Kara Harp Okulu’nu 4.lükle tamamlayıp 2007 senesinde Teğmen rütbesini aldı. Sistem Mühendisi olarak mezun oldu. 1 yıllık eğitimden sonra askeri helikopter kaptanı oldu.

Askerlikten ayrıldıktan sonra uçak kaptanlığı eğitimi aldı. Mehmet Ali Çelebi, Kumpas davalardan dolayı 41 ay cezaevinde yattı. Mehmet Ali Çelebi cezaevinde eşi Kezban Merey Çelebi’yle evlendi. Yaşadıklarını “Teğmen” ismini verdiği kitapta kaleme alan Mehmet Ali Çelebi, CHP 35 ve 36.Kurultaylarında Parti Meclisi Azası olarak seçildi.

Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı eğitimini üstün zaferle tamamlamış, online eğitim alanında büyük projelere imza atmış olan Mehmet Ali Çelebi,  PADI sarih deniz dalgıç sertifikası bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca öğrenmektedir.

Son olarak Çelebi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yoluna AK Parti’de devam edeceğini açıkladı. Çelebi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Mehmet Ali Çelebi kimdir, kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Mehmet Ali Çelebi son dakika AK Parti açıklaması... - Resim : 2

“Yüce Türk Ulusu,

Türk Silahlı Güçlerinin iffetli ellerinde yetişen asker orijinli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz halkımızdır. Sarihten tarafım. PKK Öcalan severlerin güzel görüldüğü eşitliklerde olmam düşünülemez!

– Vatan ve ulus tamlığımızı,

– FETÖ, PKK terör örgütleriyle kararlı gayreti,

– Ulusal mevzuları Mavivatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Güya Soykırım, Tezkereler, Korunma Sanayisi önceleyen politik anlayışımın gereği olarak;

Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk Halkının sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim. Kurulan Güncel dünya kumpasında bölgemizdeki HAKİMLİK gayretimiz akamete uğramadan devam etmelidir.

“CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Davet ederek kişimi şereflendiren Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Şükranlarımı sunuyorum. Ulusumuzun tasalarına devalar üretmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya devam edeceğim. Özellikle Kahraman Güvenlik Eforlarımızın, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna müteveccih tertip etmeler için katkı sunacağım.

Gayretimiz, dirayetimiz, mukavemetimiz, inancımız mensubiyetinden şeref dinlediğimiz Türk Halkının var oluş gayesine hizmet, Türkiye’nin tarihsel kesintisizliğine sonuna kadar yardımdır.”

İçeriği Oyla

Yorum yapın