Anasayfa » Genel » Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua (Büyük Etkili)

Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua (Büyük Etkili)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde duruşmayı kazanmak için dua mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize duruşmayı kazanmak için dua hangisi? Gerçek yanıtı verdik. Aynı zamanda duruşmada okunacak dua, dava kazanma duası, duruşma kazanma duası, duruşmada salıverilme için okunacak dua, duruşmanın iyi sonuçlanması için okunacak dua nedir? Başlıklarında değişik bilgiler verdik.

Hepimizin yaşamında zaman zaman makûs yarıyıllar, stresli günler yaşanabiliyor. Fakat kimilerimizin gidişatı içten içe makûsa gidiyor ve duruşma gibi hadiselerle karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu gibi gidişatların her birisinde moralinizi bozmadan, kendinize olan inancınızı kaybetmeden aynı zamanda Allah ’ında yanınızda olduğunu öğrenerek ilerleyiş göstermeniz Gerçek karar olacaktır. Duruşma gibi hadiselerde karşınıza çıkan meseleleri aşabilmek için ellerinizi açıp Allah ’a dua ederek derman arayabilirsiniz. Bizler bu mevzuda araştırma yaptık ve duruşmayı kazanmak için dua hangisi? Sizlere altta hisseleştik.

duruşma kazanma duası

Duruşmayı Kazanmak İçin Dua Hangisidir?

Kasvetleriniz, tasalarınız ve moral bozukluğunuz varsa aynı zamanda duruşma gibi meselelerle uğraşmak zorunda kalıyorsanız Allah ’ın kullarının yanında olduğunu asla unutmayın. Ellerinizi açıp ona dua ettiğinizde, ondan şifa ve takviye arz ettiğinizde sizi asla geri çevirmeyeceğini öğrenil.

Duruşmayı kazanmak için okuyacağınız dua inşirah suresidir. Bir kasvete düştüğünüzde, kendinize derman aradığınızda ve bu naçarlığı giderebilmek için inşirah duasıyla Allah sizlerin kasvetine dayanakçı olacaktır. Duayı okumaya başlamadan evvel kesinlikle ettiğiniz duanın kabul olacağına, gönülden istemeyi unutmayın. Aynı zamanda duanızı okumaya başlamadan evvel abdest almış olmanız, bismillah sürüklemeniz Gerçek bir karar olacaktır.

İnşirah Suresi Arapça Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

‘ ’Üzüntü neşrah kir sadrek. Ve vada ’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa ’na kir zikreke. Feinne me ’al ’usri yüsren. İnne me ’al ’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab. ’ ’

İnşirah Suresi Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah ’ın ismiyle.Senin için bağrını açmadık mı?İndirmedik mi senden o yükünü?sırtında gıcırdamakta olan ve bu biçimde sana işkence veren yükünü?Senin ününü gururlandırmadık mı?Demek ki, güçlükle birlikte bir basitlik var.Evet o güçlükle birlikte bir basitlik var!halde boş kaldığında Güncelden kalk yorul!Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O ’na Gerçekl!

Duruşmanın İyi Sonuçlanması İçin Okunacak Dua

Duruşma günlerinizde kasvet yaşıyorsanız ve ne yapacağınızı öğrenmiyorsanız dilinizden şu laflar dökülmelidir; “Hasbünallah ve ni ’mel-vekîl”. Bu sizleri kasvetten kurtarabilecek olan minik ama büyük bir duadır. Allah ’ın sizin yanınızda olduğuna inanmak ve size dayanakçı olacağını düşünmek bu gibi duaların her birisin büyük ehemmiyete sahiptir. Dua ederken ellerinizi semaya kaldırdığınızda, elinizi dua eder pozisyona getirdiğinizde ettiğiniz duaların kabul olacağına ve gönülden ettiğinize kesinlikle dikkat edin.

Duruşmada Salıverilme İçin Okunacak Dua

Külfetli günleriniz, tasalarınız ve dertleriniz, moralinizin düzelmesi ve duruşmada salıverilme alabilmek için okuyacağınız dua; ”La ilahe illallahül ’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-şehir ’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül ’Arş-şehir-kerim.”

Bu dua peygamber efendimiz SAV ’in kasvette olduğu zamanlarda inşirah suresi haricinde okuduğu bir değişik daha duadır. Kasvetlerinizden kurtulmak için Allah ’a dileniyor olmanız ve bu dualarınızla kasveti atlatabilmeniz sizin duanızı ne kadar kalpten, ne kadar içten ve Gerçekten istediğinizle Gerçekdan ilgilidir.

Duruşma Kazanma Duası

Duruşma günlerinde okuyabileceğiniz dualar arasında nazar duası, sabır duası, adı azam duası veya kunut duaları yer alıyor. Bu duaları sırasına göre okuyabilirseniz Güncelden duruşma günleriniz dahil tüm kasvetlerinizin giderilmesinde Allah ’a olan bağlılığınızı gösterebilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - (2 Oy)

Yorum yapın