Anasayfa » Genel » Kurum Tahsilat Saatleri Nedir? (Net Cevap)

Kurum Tahsilat Saatleri Nedir? (Net Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde kurum tahsilat saatleri nedir? Şeklinde soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize kurum tahsilat saatleri konusunda detaylı bilgiler paylaşmış olacağız. Bununla birlikte Ziraat bankası kurum tahsilat saatleri, Nesine kurum tahsilat saatleri, misli kurum tahsilat saatleri başlıklarında da farklı bilgiler aktarmış olacağız.

Mobil internet bankacılığının çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmasıyla birlikte ve e – ticaret sitelerinin artık çevrimiçi ödeme almaya başlamasıyla birlikte bazı problemler kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Ödeme yapmak isteseler bile ‘ ’Kurum tahsilat saatleri dışındasınız ’ ’ hatası gibi hatalarla karşılaşarak ödemelerini yapamıyorlar. Peki, nedir bu kurum tahsilat saatleri? İşte sizlere tüm detayları cevabı…

Kurum Tahsilat Saatleri Ne Demek?

Bankalar, diğer markalarla veya firmalarla anlaşma yaparak müşterilerinin kolay bir şekilde ödeme yapabilmesini sağlar. Fakat bu anlaşmalarda belirlenmiş olan saatlerdir. Belirli saatler arasında kurumlara ödeme yapabilir veya diğer kurumlara bakiye aktarabilirsiniz. Yani bugün Ziraat bankasından Nesine ’ye, Bilyoner ’e veya Misli ’ye bakiye yatırmak isterseniz Ziraat bankası tarafından belirlenmiş olan kurum tahsilat saatleri içerisinde bakiye yatırabilirsiniz.

Kurum tahsilat saati genel olarak mesai saatleri içerisinde olmaktadır. Fakat bazı bankalarca bu saatler değişiklik göstermekte ve kurumdan kuruma değişmektedir. Ziraat bankası kurum tahsilat saatleri de mesai saatlerine tabi olan bir ödeme yöntemidir.

Ziraat Bankası Kurum Tahsilat Saatleri

Ziraat bankasından diğer ödeme kuruluşlarına para aktarırken karşılaştığınız ‘ ’kurum tahsilat saatleri dışındasınız. ’ ’ Hatası epey bir can sıkmaktadır. Fakat bu sorunun anlık olduğunu söyleyebiliriz. 1 – 2 dakika veya 1 – 2 saat sonra tekrar deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

‘ ’Kurum tahsilat saatleri dışındasınız. ’ ’ Hatasıyla karşılaşıyorsanız bu hatanın nedeni tam olarak işlemlerin gece geç saatlerde yapılmasıyla alakalıdır. Ziraat bankasında 23.30 ve 01.00 saat aralığında ödemeler pasif hale gelir ve hiçbir kuruma ödeme yapılamaz. Yapılamadığı içinde bu hatayla karşılaşılmış olur. Saat 01.00 ’dan sonra ödemelerinizi yine aynı şekilde yapmaya devam edebilirsiniz.

Nesine Kurum Tahsilat Saatleri

Ziraat bankasından Nesine hesabınıza para aktarmak istediğinizde kurum tahsilat saatleriyle alakalı bir uyarı görüyorsanız, bu uyarının nedeni 23.30 ve 01.00 saat aralığında çalışma olmasıdır. Bu saatler aralığında diğer saatlerde Ziraat bankasından Nesine ’ye bakiGüncelzi aktarmaya çalışırsanız problem olmayacaktır. Hızlı bir şekilde bakiGüncelz Nesine hesabınıza aktarılacaktır.

Misli Kurum Tahsilat Saatleri

Nesine ’de olduğu gibi eğer gece geç saatlerde Misli ’ye bakiye aktarmaya çalışıyorsanız bu hatayla karşılaşmanız muhtemeldir. 23.30 – 01.00 saat aralığında bakiye aktarmak yerine diğer saatleri tercih ederek bu sorunu çözmüş olursunuz.

kurum tahsilat saatleri hatası

Kurum Tahsilat Saatleri Hatası

Hiçbir şekilde sonuca varamıyor ve ‘ ’kurum tahsilat saatleri dışındasınız. ’ ’ Hatası devam mı ediyor? O halde Ziraat bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine sorununuzu detaylı bir şekilde aktardıktan sonra sizlere yardımcı olacaklardır ve sorununuzu çözeceklerdir.

Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası: 444 00 00Ziraat bankası internet sitesi

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - (2 Oy)

Yorum yapın