Anasayfa » Genel » Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar 2023 (Kapatma/Açma)

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar 2023 (Kapatma/Açma)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Gürcistan Araba Fiyatları konusunda Gerçek cevabı verdik. Aynı zamanda Google Arama Önerilerini açma , Google Arama önerileri kapatma başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer AramalarKullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir?

Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar, internet kullanıcılarının arama motorları aracılığıyla belirli konular hakkında araştırma yapmak için kullandığı arama terimleridir. Bu aramalar, genellikle kullanıcının ilgili konuda daha fazla bilgi sahibi olmak, bir sorunun cevabını bulmak veya bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için yapılmaktadır.

Kullanıcıların yaptığı aramaların birçoğu, sağlık, moda, seyahat, teknoloji, gıda, finans ve eğitim gibi konularda yapılmaktadır. Örneğin, bir kişi sağlık hakkında araştırma yapmak istediğinde, “sağlıklı beslenme”, “kalp hastalığı belirtileri” veya “zayıflama yöntemleri” gibi arama terimleri kullanabilir. Benzer şekilde, bir kişi seyahat planları yaparken “En Uygun uçak bileti”, “en iyi tatil destinasyonları” veya “en iyi oteller” gibi arama terimleri kullanabilir. Instagram Gizli Hesap Görme

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramaları Kapatma

Kullanıcıların yaptığı diğer aramaları yani trend aramaları kapaltmanın birçok yolu mevcuttur fakat en basit yöntemi sizler için Derledik.

ilk Olarak tarayıcınızdan www.google.com.tr adresine gidin. en sağ alt kısımdan Arama Ayarları‘na Tıklayın Buradan Populer Aramaları Göster/Gösterme Şeklinde Seçebilirsiniz.

Görsel Anlatım

Google Arama Önerilerini açma Kapatma

Google Arama Önerileri, kullanıcıların arama motorunu kullanırken hızlı ve Gerçek sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Arama önerileri, kullanıcıların arama terimlerini tamamlamasına yardımcı olur ve hızlı bir şekilde ilgili sonuçlara erişmelerini sağlar.

Google Arama Önerileri, varsayılan olarak açık durumdadır, ancak bazı durumlarda kullanıcılar tarafından kapatılabilir. Arama önerilerinin kapatılması, kullanıcıların arama terimlerini tamamlamadan önce tüm terimi kendileri yazmalarını gerektirecektir.

Google Arama Önerileri ’ni açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Google Ana Sayfasına gidin: Tarayıcınızda Google Ana Sayfasına gidin. Arama kutusuna tıklayın: Google Ana Sayfasında bulunan arama kutusuna tıklayın. Ayarlar simgesine tıklayın: Arama kutusunun yanındaki üç noktalı ayarlar simgesine tıklayın. Arama ayarlarına gidin: Açılan menüde “Arama ayarları” seçeneğine tıklayın. Arama önerilerini etkinleştirin: Açılan sayfada “Arama önerilerini göster” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Değişiklikleri kaydedin: Sayfanın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri kaydet” düğmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek Google Arama Önerileri ’ni açabilirsiniz. Bu özellik sayesinde arama yapmak daha hızlı ve verimli hale gelir.

Trend Aramalar Nasıl Açılır 

Trend Aramalar Yani yazıyı yazdığınızda kelimenizi tamamlayacak diğer kullanıcıların aramış olduğu terimlerdir sizlerde kolay bir şekilde trend aramaları açabilirsiniz varsayılan olarak açık durumdadır.

ilk Olarak Google Chrome de arama motoru sayfasına gidiniz.  Ayarlar ’dan Trend Aramalar ’ı Aktif Edin.

İçeriği Oyla

Yorum yapın