Anasayfa » Genel » Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

25 Eylül 2020’de vizyona giren Kovan filmi Eylem Kaftan’ın ilk uzun metrajlı filmidir. Yönetmenliğini Eylem Kaftan’ın üstlendği filmin başrollerinde Meryem Üzerli ve Feyyaz Duman bulunmaktadır. Emel Atkaya’nın cast direktörü olarak ekibinde yer aldığı filmin kurgusu Erkan Erdem, özgün müzikleri ise Emir Ersoy’a ait.

İstanbul galası 22 Ekim 2019’da Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde gerçekleştirilen film; Antalya Film Forum Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu ödülü, Malatya Film Festivalinde “En İyi Yönetmen Ödülü”, Kayseri Film Festivalinde “En İyi Görüntü Ödülü” almıştı.

Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

KOVAN FİLMİ KONUSU NEDİR?

Genç bir kadın olan Ayşe, ortaokul yıllarında Artvin’den Almanya’ya gönderilir. Uzun yıllar memleketinden uzakta yaşayan Ayşe, annesinin hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan annesi, kızında son olarak aile arılığını çekip çevirmesini ister. Hayatta en büyük korkusu arı olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigarına sahip çıkmaya karar verir. Bu süreçte arıcılığın merkezi olan köye modern yönetmenler getiren Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır. Bir de koana dadanan arılar, Ayşe’nin hayatı ve kovanlar için büyük tehlike oluşturur.

KOVAN FİLMİ OYUNCU KADROSU NEDİR?

Meryem Uzerli
Feyyaz Duman
Hakan Karsak
Burcu Salihoğlu
Dizem Kaftan

İçeriği Oyla

Yorum yapın