Anasayfa » Genel » Jimmy Kimmel

Jimmy Kimmel

Jimmy Kimmel Biyografisi

Jimmy Kimmel, 2003 senesinden beri Jimmy Kimmel Live! isimli programın sunucusu ve yapımcısıdır. Jimmy Kimmel, en zengin ve ünlü Amerikalı talk-show sunucularından bkocamandır.

Jimmy Kimmel, 13 Kasım 1967 tarihinde Brooklyn, New York, ABD ’de Joann Iacono, James Kimmel çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Jonathan Kimmel, Jill Kimmel isimlerinde kardeşleri vardır. Bütün ismi James Christian “Jimmy” Kimmel ’dır. Jimmy Kimmel, 9 yaşında iken ailece Las Vegas, Nevada‘ya taşındılar. Ed W. Clark Lisesi’nden mezun olmuştur. Arizona Eyalet Üniversitesi‘ne transfer olmadan evvel bir sene boyunca Nevada, Las Vegas Üniversitesi‘ne gitti . 2013 senesinde UNLV’den fahri derece aldı.

Jimmy Kimmel, daha lisede iken Nevada-Las Vegas Üniversitesi’nin kolej radyosu KUNV’de çalışmasıyla başladı.

Jimmy Kimmel ’in İlk ücretli işi Seattle, Washington merkezli KZOK-FM’de The Me and Him Show’da dayanakçı sunuculuğudur. Burada 10 ay çalıştıktan sonra Tampa, Florida radyosu olan WRBQ-FM’de çalıştı. Bundan sonra Kimmel kendi radyo programına sahip olacağı Palm Springs, California radyosu olan KCMJ’de çalışmaya başladı.

KRQQ isimli Tucson, Arizona radyosunda bir misyondan sonra, Los Angeles‘taki KROQ-FM’de Mike and Bean isimli bir sabah programında “Jimmy The Sports Guy” ismi altında 5 sene çalıştı. Bu sırada Adam Carolla isimli komedyen ile tanışmış ve dost oldu.

Televizyon kariyerine; 1997 senesinde Comedy Central tv kanalında yayınlanmaya başlayan Win Ben Stein’s Money isimli programda Ben Stein‘in komedi muadili olarak başlamıştır. Bu programla beraber bu ikili En Güncel Reyin Sunucusu isimli Emmy ödülü almışlardır.

1999 senesinde Win Ben Stein’s Money’deki vazifeyi sırasında Comedy Central Tv ’nin bir başka programı The Man Show’da dayanakçı sunuculuk ve dayanakçı imalcilik yapmıştır.

Jimmy Kimmel 2001’de Win Ben Stein’s Money’den ayrıldı.

The Man Show’un başarısı Jimmy Kimmel, Carolla ve Kellison’un Jackhole Prodüksiyon Şirketi’nın himayesi altında Güncel programlar yaratmasına ve yapmasına imkân sağlamıştır. Comedy Central’da Crank Yankers’ı ve sonra MTV2’de The Andy Milonakis Show’u yapmışlardır. Ayrıca Jimmy Kimmel, bir sinema filmi olan Windy City Heat’in yapımcısı ve dayanakçı senaristidir.

Jimmy Kimmel, Haziran 2003’te, The Man Show’dan ayrılıp ABC kanalında kendi programı olan Jimmy Kimmel Live!’ı sunmaya başladı.

Jimmy Kimmel, 23 Eylül 2012 tarihinde yapılan 64. Emmy Ödül Töreni’nin sunuculuğunu yaptı. 26 Şubat 2017 tarihinde ise 89. Yüksekokul Ödülleri’nin sunuculuğunu yaptı.

Evlilikleri :
1.eşi: Gina Maddy ile 1998 senesinde evlenip 2002 senesinde boşandılar. Bu konutluluktan Kevin ve Katherine isminde iki çocukları olmuştur.
2.eşi: Molly McNearney ile temmuz 2013 ’de evlendi. Jane Kimmel, William John Billy Kimmel isimlerinde çocukları oldu.

Jimmy Kimmel, 2002’den Mart 2009’a kadar ise komedyen Sarah Silverman ile ilişki yaşamıştır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın