Anasayfa » Türkiye » İzmirden Çeşmeye Nasıl Giderim (Muhteşem Cevap)

İzmirden Çeşmeye Nasıl Giderim (Muhteşem Cevap)

İzmir ’den Çeşme ’ye Nasıl Giderim, İzmir Çeşme Nasıl Giderim, İzmir Çeşme erişim, İzmir otogardan Çeşmeye Nasıl Giderim biçiminde bizlere çok sık sual gelmektedir. Bu içeriğimiz sizlere İzmirden Çeşmeye Nasıl Giderim ve İzmir otogardan Çeşmeye Nasıl Giderim başlıklarında dayanakçı olabilir. Bu içeriğimizle beraber İzmirden Çeşmeye Nasıl Giderim bilebilirsiniz.

Çeşme Hakkında Kısa Bilgi

Turizm Gerçekltusundan oldukça iyi konumda olan ve her sene Dünya ’nın bir çok ülkesinden ziyaretçi alan Çeşme, tatil denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir. İzmir ’in batısında bulunan Çeşme ’nin bütün karşısında Yunanistan ’ın Sakız Adası bulunuyor.

Çeşme ’ye gelerek birbirinden hoş plajları ve koyları görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda kalesi, sakız dondurması ve kumrusuyla ünlü olan Çeşme ’nin Alaçatı semti de bir hayli ünlüdür. Bir çok seçenek geziye sahip olabileceğiniz Çeşme tatilinde yapabileceklerinizin hududu yoktur.

Çeşmeye Nasıl Giderim

İzmir ’de dolaşılacak yerler denilince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Çeşme ’nin doğusunda Tümörle, kuzeyinde Karaburun, batısında ve güneyindeyse Ege Denizi vardır. Popülasyon olarak 40 bin popülasyona sahip olan turizm bölgesinin yaz aylarında çok canlı geçmektedir. Çeşmeye gelmek için kullanabileceğiniz erişim taşıtı bir hayli fazladır. İster kara yolu, isterse hava yoluyla Çeşme ’ye çok kolay bir biçimde gelebilirsiniz. Peki İzmir ’den Çeşme ’ye Nasıl Giderim? İşte sizlere yanıtı…

İzmir Çeşme Arası Kaç KİLOMETRE

İzmir Çeşme arası 85 kmdir. Vasati olarak 1 saatlik yolculuğunuz sonrası İzmir ’den Çeşme ’ye varabilirsiniz.

Çeşmeye Otobüsle Nasıl Giderim

Güncel gelen tertip etmeyle beraber artık İzmir Megakent Belediyesi, İzmir – Çeşme arası belediye otobüsü seferlerini başlattı. İzmir ’in şehir merkezinden kalkan ESHOT ’lar direk olarak Çeşme ’ye gitmektedir. Çeşme ’ye gitmek için İzmir şehir merkezinden 984 numaralı Fahrettin Altay – Tümörle otobüsünü kullanmanız gerekmektedir. Son durak olan Tümörle ’da iniyorsunuz aktarma yaparak 760 numaralı Tümörle – Çeşme otobüsüne biniyorsunuz. Tümörle – Çeşme belediye otobüsü sizi direk olarak Çeşme merkeze götürecektir.

ESHOT ’a binmek için İzmirim Kart uygulamasından faydalanmanız gerekmektedir. Son yapılan zamlardan sonra Altay – Tümörle otobüsü başka bir deyişle 984 numaralı otobüs sizlerden bütün bilet için 5 TL, talebe bileti için 2.80 TL alacaktır. Çeşme ’ye gitmek için kullanacağınız 760 numaralı otobüste bütün bilet fiyatı 6 TL, talebe biletiyse 3.50 TL ’dir. Toplamda şayet bütün bilet ödemesi yaparsanız 11 TL, talebe biletiyse giderseniz 6.30 TL ödeme yapmış olacaksınız.

İzmir Otogar ’dan Çeşme ’ye Nasıl Giderim

İzmir Otogar ’a geldiniz fakat Çeşme ’ye nasıl gideceğinizi öğrenmiyor musunuz? O halde hemen yanıtlandıralım sizlere…

Otogardan hiç ufalamayın ve otogar içerisindeyken Çeşme Seyahati bulun. Çeşme Seyahat otobüs seferleri sizi direk olarak otogardan alacak ve Çeşme ’ye kadar götürecektir. Bu otobüsler otogardan kalkar ve Alaçatı, Ilıca ’ya uğradıktan sonra Çeşme otogara kadar giderler. İzmir otogardan Çeşme otogara günde birden fazla sefer tertip edilmektedir ve seferler 30 dakika aralıklarla reelleşir. Vasati olarak 1 sefer başka bir deyişle İzmir Otogar – Çeşme arası 45 dakika ile 60 dakika arasında sürer.  Çeşme ’ye giden otobüsler 141 numaralı perondan hareket etmektedir. İlk otobüs seferi her gün 06.30 ’da kalkar ve son seferse 21:00 ’dır. İzmir ’den Çeşme ’ye gidiş bileti 30 TL ’dir.

Özel Vasıtayla Çeşme ’ye Nasıl Giderim

Özel vasıtanızla Çeşme ’ye gitmek isterseniz hem daha fazla konfora hem de değişik yerleri istediğiniz gibi görme olanağına sahip olacaksınız. Çeşme ’ye gitmek için İzmir – Çeşme otobanını kullanabilirsiniz. Otobana girmek için İzmir, Narlıdere ’ye gitmeniz gerekir. Otobana girdikten sonra Güzelbahçe, Tümörle ve Karaburun ’a devam edip en son Çeşme ’ye erişiminizi bitirebilirsiniz. Vasati olarak yolculuğunuz 1 saat sürecektir. Fakat süratinize bağlı olarak bu vakit daha da eksilebilir. Aynı zamanda otobandan gittiğiniz için HG veya OGS makinenizin olması gerekli.

İçeriği Oyla

Yorum yapın