Anasayfa » Rehber » iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır? (Gerçek Yöntem) – 2023

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır? (Gerçek Yöntem) – 2023

iOS işletim sistemine sahip iPhone NFC açma operasyonları oldukça kolay ve basittir. Tüm Dünya ’nın güvenilir olarak kabul ettiği NFC özelliğinden yararlanarak artık sizlerde yaşamınızdaki bir çok dezavantajı avantaja çevirebilirsiniz. Neredeyse tam uslu aygıtlarda bulunan ve sık bir biçimde kullanımı olan NFC ’nin ne işe yaradığı, NFC nedir? Ve NFC nasıl kullanılır? Başlıklarında değişik bilgilerle Gerçek yanıtlar verdik.

NFC, iPhone uslu aygıtlar için bırakılmaz bir özelliktir. Bir çok kullanıcı iPhone aygıtlarda NFC kullanımını öğrenmiyor olsa da artık NFC özelliğinin sağladığı özelliklerle yaşamlarını basitleştirebilecekler. NFC ’nin tanımı, ne işe yaradığı ve iPhone NFC açma başlıklarını altta Gerçek yanıtlarıyla bulabilirsiniz.

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır?

NFC Nedir?

NFC, güvenilir irtibatı sağlayabilmek emeliyle aralıksız olarak geliştirilen kablosuz iletişim teknolojisine denmektedir. Kısa mesafede çalışan NFC özelliği Bluetooth ile çok sık bir biçimde karıştırılıyor olsa da aralarındaki en büyük fark NFC özelliğinin kısa mesafelerde çalışıyor olmasıyken Bluetooth özelliğinde daha geniş alanda Bluetooth ’un çalışıyor olmasıdır.

NFC geçimli bir telefona sahip olarak kartlarınızı, kart okuyucularınızı ve öbür terminal yollarındaki bilgi transferlerini fiyatsız bir biçimde sağlayabiliyorsunuz. NFC özelliğinin Türkçe ismi ‘ ’yakın alan irtibatı ’ ’ olarak adlandırılmaktadır. İki makine toplandıysa ve iki makine arasında bir bilgi transferi olacaksa NFC özelliğinden yararlanarak bilgiler transfer edilir. Bu bilgi transferi rastgele bir güvenlik duvarı, protokolü uygulanmasına gereksinim dinlenmez.

NFC Ne İşe Fayda?

NFC ile RFID teknolojisinden faydalanmış olursunuz ve bu teknolojiyi kullanabileceğiniz alan rakamı çok fazladır. NFC özelliğini kullanabileceğiniz değişik alan cinslerini altta listeledik.

Apple Hisse ve Google Hisse gibi mobil ödemelerde Erişim kartları üzerinden yapılan ödemelerde Konser ya da tiyatro gibi faalliklerin biletlerinde Kapılar veya bürolar için ulaşım Gerçeklama sistemlerinde Araba kapılarının veya kiralık scooterların kilidinin açılması gibi ulaşım uygulamalarında Uslu telefonları ve kulaklıkları birbirine değdirerek eşleştiren aygıtlarda Wi-Fi irtibatı gibi otomatik montaj uygulamalarında

iPhone NFC Açma

iPhone uslu makinenizde NFC açma harekâtlarını uygulayabilmek için belli adımları bitirmeniz gerekir. iPhone modeller için geçerli NFC açma harekâtlarını alttan takip ediniz.

iPhone uslu aygıtınızın ekran kilidini açın. Ayarlar kısmına girin. Hakimiyet merkezi menüsünü bulun. NFC yafta okuyucusu için + işaretine tıklayın. Okumayı bitirdiğinde NFC ikonuna basın.

iPhone NFC açma operasyonları tamamen bu kadar. Bu adımlar sonrasında iPhone telefonunuz için NFC açma harekâtlarını zaferli bir biçimde bitirmiş olacaksınız.

NFC Olan iPhone Modelleri

NFC özelliği yalnızca emin iPhone uslu aygıtlarda bulunmaktadır. NFC özelliğini şu an için destekleyen iPhone uslu aygıtlar alttaki gibidir.

iPhone 6 ve 6 Plus iPhone 6s ve 6s Plus iPhone 7 ve iphone 7 Plus iPhone 8 ve 8 Plus iPhone SE iPhone X iPhone XR iPhone XS ve XS max iPhone 11 ve 11 pro iPhone 12, 12 mini, 12 pro ve 12 pro max iPhone 13 ve 13 pro

iPhone NFC Çalışmıyor

iPhone uslu makinenizde iPhone NFC özelliği çalışmıyor ise alttaki adımları takip ediniz.

iPhone aygıtınızın NFC özelliğini açıp kapatın. iPhone aygıtınızla temas etmesi gereken öbür makinenin mesafesini hakimiyet edin. iPhone aygıtınızı öbür makine üzerinde hareket ettirin. iPhone aygıtınızı uçak modunu alın ve uçak modunu geri kapatın. iPhone aygıtınızı NFC özelliği sarihken metal mahsullerden uzak tutun. iPhone aygıtınızla maksimum 2 değişik makinenin eşleştiğinden emin olun. iPhone aygıtınızı yine başlatın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın