Anasayfa » Genel » İlhan Varank kimdir?

İlhan Varank kimdir?

15 Temmuz gecesinde darbe girişimini haber aldığı gibi sokağa çıkan ve darbecilere karşı direnerek mücadele veren İlhan Varank, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank ’ın da ağabeyidir.

Milli Eğitim Bakanlığı bursunu kazanarak ABD Ohio State Üniversitesinde bilgisayarlı öğretim teknolojileri alanında master yapan ve daha sonrasında da aynı alanda doktorasını tamamlayan İlhan Varank, Yıldız Teknik Üniversitesi ’nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölüm başkanlığı görevini yürütmekteydi.

İlhan Varank Kimdir?

1 Eylül 1971 tarihinde Zonguldak ’ta dünyaya gelen İlhan Varank, Mustafa Varank’ın ağabeyidir. ABD’de de Ohio State Üniversitesi’nde MEB bursuyla bilgisayarlı öğretim teknolojileri alanında master yapan Varank, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölüm başkanlığı yapmaktaydı. Varank, evli ve iki çocuk babaasıydı.

İlhan Varank kimdir?

İlhan Varank Nasıl Şehit Oldu?

İlhan Varank; Saraçhane ’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önünde darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit düştü. Ölümünün hemen akabinde ise Türk devlet görevlilerin katılımıyla Fatih Camii‘nde kılınan cenaze naması sonrasında Şehzadebaşı Camii‘ne defnedildi.

Mesleği: Akademisyen
Şehadet Yeri: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Doğum Tarihi: 1971
Memleketi: Trabzon
Medeni Durumu: Evli
Çocukları: 2

İçeriği Oyla

Yorum yapın