Anasayfa » Genel » Gülsüm Khalilova kimdir? Gazeteci Gülsüm Khalilova nereli, Türk mü?

Gülsüm Khalilova kimdir? Gazeteci Gülsüm Khalilova nereli, Türk mü?

Son olarak dün sabah saatlerinde Rus ordusunun Ukrayna topraklarına girmesi ile savaş resmen başlarken Ukrayna ’nın birçok şehrinde bombalar patladı ve füze saldırıları Gerçekleştirildi. Başkent Kiev’de sokağa çıkma yasağı ilan edilirken ülke genelinde ise sıkıyönetim ve seferberlik kararı alındı.

Sıcak çatışmanın içerisinde seslenen ve bölgede son duruma dikkat çeken gazeteci Gülsüm Khalilova, “Savaşın içinden herkese merhaba. Belki bu sizinle son yayınımız olur. Çünkü başkent Kiev sürekli vuruluyor. 21. yüzyılda 1942 yılının karanlığını yaşıyoruz. Biz buradayız, çalışmaya devam ediyoruz. Korkarak yaşamaktansa, şereflice ölmek daha güzeldir.” dedi.

Gülsüm Khalilova kimdir? Gazeteci Gülsüm Khalilova nereli, Türk mü?

Gülsüm Khalilova Kimdir?

Kırımlı bir Türk kızı olan Gülsüm, kendi deyişiyle kendini 7 yıldır Rus işgali altındaki anavatanı Kırım ’a adamış cesur bir gazeteci ve ATR kanalı muhabiridir.

Kırım Tatarlarının sesi olan ATR ’nin kapanması sonrasında tüm yayınlarını kendi hesabı üzerinden Gerçekleştirmeye başlayan Gülsüm Khalilova, Donbass‘ın Rus ordusu tarafından işgalini sosyal medya hesaplarından paylaşmakta.

Şu sıralar ise Ukrayna savaşında yine yerinden yayınlar yapan cesur gazeteci Khalilova, “savaşta zenginler kaçar, fakirler ölür; barıştaysa vatan onlarındır” sözleri resmen yürekleri parçaladı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın