Anasayfa » Rehber » Google Play Bir Sorun Oluştu (Çözüm Yöntemi)

Google Play Bir Sorun Oluştu (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Google Play bir sorun oluştu hatasıyla alakalı olarak soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Google Play bir sorun oluştu hatasıyla alakalı olarak doğru çözüm yöntemini paylaştık. Aynı zamanda Google Play açılmıyor, Google Play tekrar deneyin hatası başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Google Play ve Google Play Store olarak adlandırılan uygulama mağaza yöneticisi, akıllı telefonumuza oyun, program veya türevi olan APK dosyalarının resmi bir şekilde indirilmesini sağlar. Google Play’e giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız ve karşınıza bir sorun oluştu şeklinde hata çıkıyorsa paylaşılan çözüm yöntemlerini takip edin.

Google Play Bir Sorun Oluştu

Google Play Bir Sorun Oluştu

Google Play ve Google servislerine bazı durumlarda erişimler kesilebilir. Google taraflı yaşanan bu aksaklıklar ani bir şekilde gerçekleşir ve kısa süreli olarak karşınıza çıkar. Uygulamayı kapatarak yeniden açtığınızda sorunun ortadan kalktığını görürsünüz. Fakat bazı durumlarda uygulamayı kapatıp açsanız bile halen Google Play bir sorun oluştu hatası devam edebilir. Eğer hatayı çözemiyorsanız aşağıda paylaşılan çözüm yöntemlerini uygulayın.

Google Play açılmıyorsa veya açıldıktan sonra geri kapanıyorsa:

Wifi ağınızı veya hücresel verinizi kontrol edin: Google Play’e bağlanmada en büyük sorun yetersiz internet bağlantısından kaynaklıdır. İnternet bağlantınızı kontrol edin. Depolama alanınızın yeterli olduğunu kontrol edin: Yeterli depolama alanına sahip değilseniz Google Play uygulama indirmelerini veya Google Play’i açmakta sorun çıkartır. Android sürümünüz güncel olmalı: Sistem > Gelişmiş > Sistem Güncellemesi adımlarını takip ederek Android sürümünüzü kontrol edin. Android 2.2 versiyonundaysanız Google Play düzgün çalışmayacaktır.

Google Play Tekrar Deneyin Hatası

Google Play tekrar deneyin hatasıyla karşılaştıysanız panik yapmadan sorunun neyden kaynaklandığını anlayın ve sorunun çözümüne odaklanın. Sorunu çözebilmeniz için bir çok farklı Google Play tekrar deneyin hatası çözüm yöntemini aşağıda sıraladık.

Google Play’i kapatın ve yeniden açın. Google Play Store’un güncellemelerini durdurun, kaldırın ve tüm güncellemeleri yeniden yükleyin. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Google hesabınızı kaldırın ve yeniden ekleyin. Google Play’in önbelleğini temizleyin. İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Google Play Açılmıyor

Google Play akıllı telefonunuzda açılmıyorsa, siyah veya beyaz ekran geliyorsa bunun bir çok farklı nedeni vardır. Fakat bilinen en büyük neden; ‘’Telefonunuzun yeteri kadar kapasiteye sahip olmamasıdır.’’ Yeteri kadar depolama alanı oluşturarak Google Play’i sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Google Play açılmıyorsa nedenlerini aşağıda sıraladık.

Akıllı telefonunuzun kapasitesini kontrol edin. Akıllı telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını kontrol edin. Resmi Google Play mağazasını kullandığınızdan emin olun. İşletim sisteminizin Android olduğundan emin olun.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın