Anasayfa » Rehber » Google Form Nasıl Oluşturulur? Nedir? Anket Oluşturma

Google Form Nasıl Oluşturulur? Nedir? Anket Oluşturma

Google Form nasıl oluşturulur? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Google Forms, para kazanmak için sayısız şekilde kullanılabilecek güçlü ve çok yönlü bir araçtır. İster pasif gelir elde etmenin yollarını, ister ekstra para kazanmanın yollarını ya da kendi işinizi kurup büyütmenin yollarını arıyor olun, Google Forms finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olma potansiyeline sahiptir.

Google Forms’u para kazanmak için kullanmanın en popüler yollarından bazıları çevrimiçi anketler oluşturmak, abonelik formlarıyla ücretli üyelik siteleri kurmak, pazarlama kampanyaları için potansiyel müşteri oluşturma formlarını kullanmak ve sipariş formları aracılığıyla dijital ürünler satmaktır. Peki, Google form nasıl oluşturulur? İşte sizlere doğru cevabı!

Google Form Nasıl Oluşturulur?

Google Form Nedir?

Google Forms, anketleri, soru formlarını ve diğer form türlerini kolayca oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlayan güçlü bir çevrimiçi araçtır. İster müşteri geri bildirimi toplamak ister araştırma amacıyla bilgi toplamak istiyor olun, Google Forms formlarınızı hızlı bir şekilde oluşturmanızı ve doğru kitleye dağıtmanızı kolaylaştırır.

Google Forms’u kullanarak para kazanmanın en iyi yollarından biri, kapsamlı yerleşik raporlama araçlarından yararlanmaktır. Bu araçlar form verilerinizi gerçek zamanlı olarak kolayca analiz etmenize olanak tanıyarak hedef kitlenizin sorularınıza nasıl yanıt verdiğine ilişkin değerli bilgiler sunar.

Google Form Nasıl Oluşturulur?

Bu başlıkta bir Google Formunun nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz.

İlk olarak, https://forms.google.com/ adresinden Google Forms ana sayfasını açın. Formlarınıza herhangi bir Google Drive klasöründeki “Ekle” düğmesine tıklayarak veya Drive’ınızın sol kenar çubuğundaki “Oluştur” düğmesine tıklayarak da erişebilirsiniz. Bir sonraki sayfada, formunuzu oluşturmaya başlamak için kullanabileceğiniz şablonların bir listesini göreceksiniz. Oluşturmak istediğiniz şey hakkında zaten bir fikriniz varsa; Örneğin, bir test veya anket. Başlamak için bu şablonlardan birine tıklayın. Aksi takdirde, üzerine tıklayın. Oluşturmak istediğiniz form türünü seçtikten sonra, forma bir başlık verin ve “Oluştur “a tıklayın. Bu sizi Google Forms editörüne götürecektir. Bu sayfada, formunuzu oluşturmak için çeşitli seçenekler içeren basit bir arayüz göreceksiniz. Yapmanız gereken ilk şey formunuzu adlandırmak ve kullanıcıların formunuzu doldurmadan önce görecekleri talimatları eklemektir. Ardından sorularınız veya yanıtlarınız için alanları ayarlamaya geçin. Her bir alana tıklamak, bunları özelleştirmek için size daha fazla seçenek sunar (örneğin, insanların bunlara hangi bilgileri girmesi gerektiği). Formlarınız için tüm alanları eklemeyi tamamladığınızda, sağ üstteki “Bitti” düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

Artık formu kaydedebilir veya başkalarıyla paylaşmak ve yanıtları toplamaya başlamak için “Gönder “e tıklayabilirsiniz. Harika bir Google Formu oluşturmak için yapmanız gereken tek şey bu!

Google Form Ücretsiz Mi?

İnsanlardan bilgi toplamanıza yardımcı olabilecek ücretsiz bir araç arıyorsanız, Google Forms mükemmel bir seçimdir. Basit sürükle-bırak arayüzü ve sınırsız yanıt özelliği sayesinde dakikalar içinde özel bir anket veya form oluşturmak çok kolay. Ve en iyisi, bu aracı kullanmak tamamen ücretsiz! Öyleyse neden bekleyesiniz? Google Forms’u kullanmaya bugün başlayın ve bu güçlü aracı işletmeniz için nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.

Google Form Excele Aktarma

Google Form sonuçlarınızı bir Excel dosyasına aktarmanız gerekiyorsa, kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır. En çok kullanılan Google Form Excele aktarma yönteminin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Form verilerinizi dışa aktarmanın en kolay yolu Google E-Tablolar’ı kullanmaktır. Bunu yapmak için Formlar uygulamasında formunuzu açın ve ardından Dosya > Farklı İndir > Microsoft Excel (.xlsx) seçeneğini seçin. Bu, formunuzdaki tüm bilgileri içeren elektronik tablonuzun bir kopyasını kolayca kaydedebileceğiniz, paylaşabileceğiniz veya gerektiğinde düzenleyebileceğiniz bir Excel dosyasına indirecektir.

Amazon Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır? içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın