Anasayfa » Genel » Galip Aykaç

Galip Aykaç

Galip Aykaç Biyografisi

Galip Aykaç, Bim İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Galip Aykaç, 1957 yılında Yozgat ’da doğmuştur.

Galip Aykaç, Türkiye’de ilk kez organize perakende zinciri olan Gima ’da 18 yıl üst düzey görevlerde bulundu. 1997 yılında BİM satın alma müdürü olarak göreve başlayan Aykaç, 2007 yılında ise operasyon komitesi Başkanı olarak göreve başladı. Şimdilerde ise operasyon komitesi başkanlık görevini yürütmeye devam ediyor.

Perakende sektörünün en prestijli ödülü olan Perakende Güneşi ödüllerinde 2010 yılının En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü ’nü almıştır.

Galip Aykaç, aynı zamanda Odalar ve Borsalar Birliği ’nce oluşturulan Türkiye Perakende Meclisi Üyeliği, Gıda Perakendecileri Derneği Başkan Yardımcılığı ile TOBB-GS1 Türkiye Komitesi ’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Galip Aykaç, aynı zamanda BİM İcra Kurulu üyesi olarak da karşımıza çıkan Galip Aykaç, 2013-2014 yıllarında çıkarılan Fortune Dergisi ’nde en değerli iş insanları listesinin 3. sırasında yerleşti.

Galip Aykaç, 2015 yılında 4. Türk Patent Ödülleri’nde “En Fazla Marka Başvurusu Yapan Firma” ödülünü BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. adına aldı. Galip Aykaç, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın elinden almıştı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın