Anasayfa » Genel » Fatma Günaydın Kimdir? Hayatı?

Fatma Günaydın Kimdir? Hayatı?

Fatma Günaydın Biyografisi

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Fatma Günaydın, 28 Nisan 1995 tarihinde Erzurum‘da doğmuştur. İsminin Fatma olmasına rağmen genellikle çevresinde tanıdıklarının kendisine Fatoş diye seslendiğini belirten Fatma Günaydın ’ın Instagram hesabı da isminin fatogunaydn olarak yazdığını belirtiyor. Fatma Günaydın kendisi ile birlikte 5 kardeş olduklarını ancak kendisi ailenin en küçüğü olduğunu da ekliyor. Kendisinden büyük 1 abisi, 3 ’ te ablası bulunmaktadır. Kendisini kurtarıcı ve sürpriz bir çocuk olarak tanımlamakta, sebebinin ise doktorun abisinin doğumunda annesinin karnında gazlı bez unuttuğunu, o doğarken bunun fark edildiğini, fark edilmeseydi annesinin yaşamını yitirebileceğini dile getirmiştir.

Fatma Günaydın, ortaokul son sınıfa giderken futbol oynamaya başladı. İlerleyen süreçte bacaklarının çok kaslı olmaya ve çarpıklaşmaya başladığını fark etmiş ve bu sebepten dolayı futbolu bırakmıştır.

Fatma Günaydın, lise ve üniversite döneminde ise moda tasarımı üzerine eğitim almıştır. Üniversite eğitimini bitirmesinin hemen ardından İngilizce öğrenmek için Malta ’ya gitmiş, 6 ay tek başına orada yaşamını sürdürmüştür.

İlk iş hayatına BKM yapımda başladı ve Bizim Köyün şarkısı, Deliha 2, Jet Sosyete gibi projelerde çalışmıştır.

Fatma Günaydın ’ın hayatta en büyük hobileri, seyahat etmek, arkadaşları ile vakit geçirmek, dans etmek, gülmek, şakalaşmak ve arkadaşlarını kızdırmaktadır. En büyük fobisi ise karanlıkta tek başına uyumaktır. Tam bir doğa aşığı olan, çiçekleri, doğayı ve hayvanları çok sevdiğini belirten Fatma Günaydın, karanlık korkusuna rağmen katılacağı Survivor yarışmasında sorun yaşamayacağını düşünmektedir.

Fatma Günaydın, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı ’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Fatma Günaydın ’in takımında Yasin Obuz, Burak Yurdugör, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Ünlüler takımında; Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın