Anasayfa » Genel » Eda Taşpınar Kimdir? Hayatı?

Eda Taşpınar Kimdir? Hayatı?

Eda Taşpınar Biyografisi

Eda Taşpınar, 1 Mayıs 1980 tarihinde istanbul ’da doğmuştur. Çocukluğu Moda Deniz Kulübü ’nde geçti. 11 yaşındayken ailesiyle birlikte ABD. Miami’ye yerleştiler. Boca Ratenda ’da 2 yıl okuduktan sonra Türkiye ’ye geldi ve Robert Kolej ’de eğitimine devam etti son senesinde ayrıldı. London College of Fashion ’da bir yıl eğitim aldıktan sonra Londra ’da Central School of St.Martins ’de de moda eğitimi aldı. Okul bitince bir sene daha kalıp istanbul ’a döndü.
Eda Taşpınar ’ın babası Teoman Taşpınar, Monıdır. Eda Taşpınar’ın İsveç asıllı annesi Suzan Yontunç ’dur. Adnan Taşpınar amcasıdır.

Türkiye ’nin ilk Türk heykelcisi ve Atatürk ’ün heykeltıraşı Kenan Yontunç, Eda Taşpınar ’ın dedesidir.

Londra ’da Central School of St.Martins ’de okurken Armani, Vivienne Westwood, Stella McCartney, Maxmara gibi dünyaca ünlü birçok markada çalıştı. Moda haftalarında backstagelerde çalıştı, tanınmış moda editörlerine asistanlık yaptı. Eğitimini tamamladıktan sonra ayakkabı ve çanta tasarlamaya başladı.

Eda Taşpınar, 2012 yılında kendi şirketi olan Yıldız Dükkanı ’nı kurdu ve kendi adını taşıyan markası altında güneş yağları, at kuyruğu bitkisi şampuanı ve vücut şampuanı, doğal at kılı nleri Türkiye çapındaki kozmetik zincir ve eczanelerde piyasaya sürdü. Eda Taşpınar ürünlerini yurtdışında da takipçileri ile buluşturuyor. Eda Taşpınar şirketinin vizyonunu “kadınları mutlu etmek” olarak belirlemiştir. Türkiye ’de önde gelen markalarına özel aksesuar ve giyim koleksiyonları hazırladı ve hazırlamayı sürdürüyor. Tasarımcı olarak ürünlerini paylaşmaya devam ediyor.

Eda Taşpınar, televizyon kariyerine CNN Türk ’te yayınlanan Trendikon programı ile başladı.

Eda Taşpınar, 30 Ekim 2010 tarihinde Show tvde yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı ’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği, “Yok Böyle Dans “Programında Azra Akın, Bedük, Bora Kozanoğlu, Burcu Esmersoy, Burcu Güneş, Defne Joy Foster, Derya Büyükuncu, Güneri Civaoğlu, Metin Arolat, Nilgün Belgün, Pascal Nouma, Ragga Oktay, Sibel Arna gibi ünlülerin yarıştığı 1.sezonda yarışmacı oldu.

Eda Taşpınar, 2003 yılından başlayarak sekiz sene boyunca iş adamı Nurettin Hasman ile birlikte oldu. 2011 yılında ayrıldılar. Eda Taşpınar, 2012 yılında sevgilisi, sörfçü Bora Kozanoğlu ile birlikte Alaçatı ’da B House Boutique Hotel isimli bir oteli işlettiler. Eda Taşpınar 2013 senesinden itibaren ünlü avukat Can Verdi ile beraber.

İçeriği Oyla

Yorum yapın