Anasayfa » Genel » Eda Özerkan Kimdir? Hayatı?

Eda Özerkan Kimdir? Hayatı?

Eda Özerkan Biyografisi

Eda Özerkan, 11 Mart 1984 tarihinde Adana ’da doğmuştur. Rahmetli babası Emin Özerkan polisti. İstanbul Kadıköy Anadolu Meslek Lisesi ’ni bitirdi.
Neşe Erberk Ajans’a kayıtlı olarak mankenlik yapmaya başladı. profesyonel olarak yurtiçi ve yurtdışında fotomodellik, mankenlik yaptı. Bunun yanı sıra reklam filmi ve kliplerde rol aldı, sunuculuk yaptı.

Tarkan‘ın “Dudu” şarkısının, Hakan Peker‘in “Veda Busesi” şarkısının klibinde oynadı. Kral Tv’de 6 ay VJ’lik yaptı. Ayrıca Mehmet Ali Erbil‘in programında görev aldı.

2006 yılında yönetmen Osman Sınav ’ın “Pars Kiraz Operasyonu” filminde rol aldı ve ardından 2008 yılında “Girdap” adlı filmle dikkatleri üzerine çekti.

2007 yılında yaz döneminde Ekol Drama ’da Ayla Algan‘dan oyunculuk eğitimi aldı. Oyuncu ve oyuncu koçu olan Murat Cemcir ’dan dersler aldı. Halid Ziya Uşaklıgil‘in romanından uyarlanan ve 2008 yılında çekilen “Aşk-ı Memnu” dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ’un canlandırdığı “Behlül”ün nişanlısı “Elif” rolünde oynadı.

Almanya ’da, İstanbul ve Marmaris ’te çekilen Türk – Alman ortak yapımı “İstanbul ’u Ölesiye Sevmek” adlı filmde başrolde Erol Sander ile oynadı.

2014 yılında yapılan olan Survivor yarışmasına Acun Ilıcalı‘nın teklifine evet dedi.

2014 yılında Survivor yarışmasında Ünlüler takımında; Oyuncu Tolga Karel, Futbolcu Ahmet Dursun, Voleybolcu Duygu Bal, Atlet Merve Aydın, Oyuncu İsmail Baki Tuncer,oyuncu Eda Özerkan, Şarkıcı Gökhan Keser, Futbolcu Serenay Aktaş var.

Gönüllüler takımında ise; Model Samanta Mendes, model ve oyuncu Akın Saatçi, Müge Üzel, Sahra Işık ve Berna Canbeldek, Turabi Çamkıran, Yiğit Dikmen, Ekrem Toraman, Ertunga Gemuhluoğlu ve Mert Palavaroğlu var.

2014 yılında “Kertenkele” adlı dizide Timur Acar, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Sera Tokdemir, Umut Oğuz ile birlikte rol aldı.

Eda Özerkan 23 Temmuz 2016 tarihinde oyuncu Timur Acar ile evlendi.

Filmleri :
2014 – Kertenkele (Selin) (TV Dizisi)
2013 – Böyle Bitmesin (TV Dizisi)
2012 – Firar (Komiser Elif) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Adanalı (Nazlı)(TV Dizisi)
2009 – İstanbul ’u Ölesiye Sevmek (Nur) (Tv. Filmi)
2008 – 2009: – Aşk-ı Memnu (Elif) (TV Dizisi)
2008 – Girdap (Zeynep) (Sinema Filmi)
2006 – Pars: Kiraz Operasyonu(Sinema Filmi)
2004 – Cennet Mahallesi (Cansel)(TV Dizisi)

İçeriği Oyla

Yorum yapın