Anasayfa » Genel » Ecem Uzgör Kimdir? Hayatı?

Ecem Uzgör Kimdir? Hayatı?

Ecem Uzgör Biyografisi

Ecem Uzgör, Top Model Of The World 2016’da Türkiye adına yarıştı.

Ecem Uzgör, 1991 yılında Yalova ’da doğmuştur. Aslen Bursalıdır. 2008 yılından beri İngiltere, Londra‘da yaşamaktadır. Ecem Uzgör, İngiltere ’de burslu olarak kazandığı Roehampton Üniversitesi ’nde İngilizce öğretmenliği bölümünde okuyarak mezun oldu.

Çok iyi derecede İngilizce ve İspanyol dili ndan beri keman çalmaktadır, Yalova orkestasında 3 yıl yer almıştır. Ayrıca Londra ’da 1 yıl boyunca Cinderella müzikali ve Godspell müzikalinde rol almıştır. Manken ve modelliğinin yanı sıra şarkıcı ve oyuncu olarak da çalıştı.

Ecem Uzgör, Londra ’da London Fashion Week, Pakistan Fashion Week, Essex Fashion Week ve Harrods Catwalk Show olmak üzere çok sayıda ünlü defilede modellik yaptı. 2008 yılında Miller Music Factory Şarkı yarışmasında yaklaşık 2 bin kişiden cover kategorisinde 3. Oldu ve Manga ’dan 3. ödülü aldı.

2012 ’de ise Miss Asia Pacific World yarışmasında Türkiye‘yi temsil etti. Demi Lovato‘nun Give Your Heart a Break şarkısını seslendirerek En Güncel Yetenek seçildi ve ilk 15 ’e girmeyi başardı.

1999 senesinde olan Marmara depremi sırasında Yalova‘da onrası bir yıl Ankara‘da yaşadı. Liseden sonra 2008 yılında burslu olarak kazandığı Roehampton Üniversitesi ’nde İngilizce öğretmenliği bölümünde okumak üzere Londra’ya gitti.

Ecem Uzgör, Top Model Of The World 2016’da Türkiye adına yarıştı. 1,76 boyunda, 52 kilo ve 82/65/86 beden ölçülerine sahip olan Ecem Uzgör Almanya‘da Bremen kentinde 26 Ağustos 2016 tarihinde yapılan dünyanın en iyi modeli yarışmasında Türkiye için yarıştı. Yarışmada herhangi bir derece elde edemedi.

Modelliğin yanında müzikle de yakından ilgilenen Ecem Uzgör, “Sorma” isimli ilk single’ını Kasım 2016 ayında çıkardı.

Albümleri :
2016 – Sorma (single)

İçeriği Oyla

Yorum yapın