Anasayfa » Rehber » Discord ID Bulma! Nasıl Bulunur? (Gerçek Cevap)

Discord ID Bulma! Nasıl Bulunur? (Gerçek Cevap)

Discord ID bulma konusunda sık bir şekilde soru almaktayız. Bu içerik Discord IB bulma konusunda Gerçek yanıtı içeriyor. Hızlandırılmış kılavuz olarak paylaşılan bu içerikte aynı zamanda Discord ID nedir?, Discord ID nasıl bulunur? Başlıklarında da farklı bilgiler verilmektedir.

Discord profiline sahipseniz profilinizin nelere sahip olduğunu bilmek son derece önemlidir. Discord uygulamasında 2 farklı profil tanımlama öğesi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Discord etiket sistemi diğeriyse Discord kimliğidir. Discord kimliği, Discord etiketinizden daimi olarak farklıdır. Discord kimliğinize ihtiyaç duyduğunuz anlarda Discord kimliğinizi bulabilmeniz için Gerçek adımları listeledik. İşte sizlere Discord ID bulma yöntemi!

Discord ID Nasıl Bulunur?

Discord ID Bulma

Discord uygulaması için profili tanımlayan 2 farklı öğe vardır. Bu öğeler; ‘ ’Discord etiket sistemi ’ ’ ve ‘ ’Discord kimliği ’ ’ olarak 2 ’ye ayrılır. Discord etiket sistemine göre Discord kimliği benzersiz bir yapıyla sunulur ve 18 basamaklı kod olarak karşımıza çıkar. Discord kimliği yani bir diğer adıyla Discord ID ’si önemli ölçüde diğer tanımlama görevlerinden daha uzundur.

Discord ID bulma yöntemi için aşağıdaki adımları takip edin:

Tarayıcı üzerinden Discord.com sitesine giriş yapın. Open Discord ’a tıklayın ve hesabınıza giriş yapın. Ayarlar bölümünden Discord etiketinizin yanındaki dişli simgeyi bulun. Ayarlar bölümünü sola kaydırın ve Uygulama Ayarları altında yer alan Gelişmiş sekmesine tıklayın. Geçmiş düğmelerini kullanarak Geliştirici Modunu açın. Ayarlara geri dönün ve hesabım sekmesine tıklayın. Discord etiketinizin yanında yer alan yatay noktaya tıklayın. Karşınıza çıkan Discord ID ’sini kopyalayın.

Discord ID Nasıl Bulunur?

Discord ID bulma yöntemi mobil ve masaüstü için farklılıkları içerir fakat bazı internet siteleri hiçbir ayara gerek duymadan ID ’nizi sizlere Gerçekdan gösterebilir. Discord ID bulma yöntemi için hazırlanmış bu internet sitelerine Discord kullanıcı adınızı veya Discord etiketinizi girmeniz yeterlidir.

Discord kullanıcı adınız örneğin şu şekilde olacaktır; ‘ ’nasilgidilir#3434 ’ ’. Bu şekilde olan etiket sizin direkt olarak kullanıcı adınızdır. Kimliğinizi bulabilmek için ID bulma sitelerine kullanıcı adınızı yazmanız yeterlidir.

Discord ID bulma sitesi için tıklayın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın