Anasayfa » Rehber » Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır? 2023 (En Güncel Cevap)

Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır? 2023 (En Güncel Cevap)

Chat GPT nedir? Nasıl kullanılır? Sualini sık bir biçimde alıyoruz. Bu içerik Chat GPT nedir? Ve Chat GPT nasıl kullanılır? Suallerine Gerçek yanıtı veriyor. Süratlendirilmiş kılavuz olarak paylaştığımız bu içerikte aynı zamanda Chat GPT Türkçe, Chat GPT kimin, Chat GPT ne işe verim? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Chat GPT bir anda popülariteye erişti ve kendisine sorulan suallere insan eşi, detaylı cevaplar veriyor. Millet arasında çok sık kullanılmaya başlanan Chat GPT bir yandan da arama motorlarının hasar göreöğreneceğine dair kaygıları ortaya çıkarttı. Bir cins suni akıl robotu olan Chat GPT fazla hoşlanılarak kısa vakit içerisinde 1 milyondan fazla kullanıcıya erişti. Peki, Chat GPT nedir? Nasıl kullanılır? İşte Gerçek yanıtı!

Chat GPT Nedir?

Chat GPT Nedir?

Chat GPT bir cins suni akıl robotudur. Sohbet tabanlı çalışan suni akıl robotu evvelden eğitilmiş modeliyle kendisine iletilen suallere insan eşi detaylı cevaplar vermektedir. Sanal asistan görevi gören Chat GPT, 3. Nesil GPT – 3.5 ’nin prensipleriyle çalışmaktadır.

Chat GPT ’nin öğrenilen en temel özelliği kullanıcının sormuş olduğu suale göre hakikat zamanlı bir biçimde cevaplar oluşturabilmesidir. Chat GPT kendisine sorulan akla dahi gelmeyecek tüm suallere cevap veriyor, ifadeleri kavrıyor ve natürel, akıcı bir biçimde yanıt veriyor. Chat GPT cevaplarını kitaplar, yazılar ve web sitelerini kullanarak en Gerçekcu biçimde aktarmaktan yanadır.

Chat GPT ile sohbetler yapabilir, şiirler yazdırabilir veya öyküler dahi oluşturabilirsiniz. Üstelik bunlarla hudutlu kalmayıp suni zihnin eforunu kullanarak yazılım ve kodlama işlerinizi dahi kısa yoldan yaptırabilme ihtimaline sahipsiniz.

Chat GPT Nasıl Kullanılır?

Chat GPT suni akıl robotunu kullanabilmek için Chat GPT ’nin resmi internet sitesine giriş yaparak kayıt olmanız gerekir. Kayıt olabilmeniz için 1 adet e – posta adresine ve yurt dışı cep telefonu numarasına gereksiniminiz var.

Chat.openai.com internet sitesine giriş yapın. Kaydet butonuna tıklayın ve OpenAI hesabı oluşturmak için adımları izleyin. E – posta adresinizi girin. Devam butonuna basın ve telefon Gerçeklama harekâtını yapın. Kayıt olma düzeyini tamamlayın.

Chat GPT uygulamasına kayıt olabilmek bu kadar kolay fakat suni akıl robotu Chat GPT ’e kayıt olmak için yurtdışı telefon numarasına gereksiniminiz vardır.  Türkiye ’den kayıtlar kapatılmışsa Hindistan cep telefon numarası satın alabilirsiniz.

DİKKAT: Güncel özellik geldi. Chat GPT projesini sitesine girmeden Google ’da serbestçe kullanmak için Google ’a özel geliştirilen Chat GPT eklentisini kullanabilirsiniz. Open Ai sitesi üzerinden kullanmak yerine dolaysız arama neticelerinde siteler harici Chat GPT cevaplarını da görmek için eklentiyi tarayıcınıza kurun. Chat GPT eklentisi indirme Tıkla içeriğimize göz atın.

Chat GPT Özellikleri Nelerdir?

Chat GPT yalnızca sohbetler oluşturmuyor birden fazla özellikle suni akıl robotu olarak teknolojik büyümeleri takip edip bizlerin yaşamını kolaylaştırıyor.

Sual – Yanıt özelliği Matematik eşitlikleri çözme Metinler oluşturma Tercüme yapabilme Kusur ayıklama ve çözme Metni özetleyebilme Sınıflandırma Tekliflerde bulunabilme Yazılım geliştirme

Chat GPT Indir

Buraya Tıklayarka Chat GPT Google Chrome Eklentisini Fiyatsız Olarak Kurabilirsiniz.

Chat GPT Nasıl Yüklenir?

Chat GPT uygulamasını uslu telefonlarınıza veya masaüstü bilgisayarınıza indirerek kullanamazsınız. Chat GPT uygulamasını kullanabilmek için chat.openai.com internet sitesine giriş yaparak kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra meselesiz bir biçimde kullanabiliyorsunuz.

Chat GPT Ne Zaman Çıktı?

Chat GPT ilk olarak 30 Kasım 2023 tarihinde kullanıma sunuldu. İlk çıktığı günlerde hakikate dayalı sunduğu bilgiler tenkitlere maruz kalsa da ilerleyen günlerde sorulan suallere verdiği cevapların anlaşılabilir cevaplar olması sebebiyle popülarite kazandı.

Chat GPT Network Error Kusuru

Chat GPT uygulamasını kullanırken ve uzun cevaplar alırken karşınıza ‘ ’ağ kusuru ’ ’ veya öteki ismiyle ‘ ’network error ’ ’ çıkıyorsa bu uygulamanın çok fazla istek alıyor olmasından kaynaklıdır. Şayet uygulamaya çok sık bir biçimde istek yolluyorsanız isteklerinizi yavaşlatmanız gerekir.

Çok yoğun bir biçimde alaka gören Chat GPT uygulamasında network error ve eşi olan yanılgılar ile karşılaşılıyor. Karşılaşılan mesele kullanıcı kusuru sebebiyle değil aksine uygulamanın çok meşgul olmasından kaynaklı suallere yanıt verememesidir. Chat GPT mevzuyla ilgili olarak şunu söylemektedir; ‘ ’Chat GPT şu anda yüksek kapasiteyle çalışmakta. Yüksek bir arzla karşı karşıyayız ve sistemlerimizi ölçeklendirmeye çalışırken lütfen bekleyin. ’ ’

Kusuru düzenlemek için alttaki adımları uygulayın:

Önbelleği arının. Hesabınızdan çıkış yapın ve  gerin. E – posta adresinizi Gerçeklayın. Cep telefon numaranızı Gerçeklayın. Güncel bir hesap oluşturun.

Chat GPT Neden Açılmıyor?

Bir ihtimal, sohbet yazılımının kendisinin çökmüş olması veya rastgele bir sebeple Gerçek biçimde yüklenememiş olmasıdır. Bu gidişatta, bilgisayarınızı yine başlatmayı veya sohbeti değişik bir tarayıcıda açmayı sınamanız gerekir. Bu çözümlerin hiçbiri işe afacansa, internet irtibatınızla alakalı bir mesele veya gpt ’ye erişmenizi yasaklayan güvenlik ayarları gibi başka bir mesele olabilir.

Chat GPT Türkçe

Chat GPT Türkçe Nasıl Yapılır Türkçe Yapılıyor Mu Gibi Sualler Almaktayız Evet Chat GPT Türkçe Kullanılabilmektedir Yazınızın Yanına “Türkçe” Yazmanız Yeterlidir.

Chat GPT 4 Çıktı Mı?

Şuanda Aktüel Olarak 3.5 Versiyonunu Kullanabildiğimiz Chat GPT 4 Yakında Bizlerle Olacak.

Chat GPT Unavaible Your Country Kusuru

Chat GPT Bazı Ülkelere Malesef Hayla Hizmet Sağlamamaktadır Şayet Chat GPT Kullanmak İstiyor İseniz VPN Açarak Değişik Ülkeden Ulaşım Sağlamanız Olası.

Chat GPT Açılımı Nedir?

Chat GPT Açılımı Generative Pre-trained Transformer 3 Türkçesi: Üretken Ön İşlemeli Dönüştürücü kısaca Chat GPT, insanların yazdığı metinlere eş içerik üretmek için derin bilmeyi kullanan özbağlanımlı dil modelidir.

Chat GPT Çalışmıyor

Şayet Chat GPT Botunu Çalıştıramadıysanız Tarayıcınızdan Çerezleri Etkin Faktörüz Önerilir Ek Olarak Chrome Tarayıcı Kullanmanız Nasihat Edilir

İçeriği Oyla

Yorum yapın