Anasayfa » Genel » Birini Unutmak İçin Dua (Çok Etkilidir)

Birini Unutmak İçin Dua (Çok Etkilidir)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde birini unutmak için dua mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize birini unutmak için dua nedir? Sualine Gerçek yanıtı verdik. Aynı zamanda birini unutmak için tesirli dua, birini unutmak için tesirli dua, bir şeyi unutmak için dua, birini unutma duası, beğendiğini unutmak için dua başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Doğuyor, gelişiyor ve can veriyoruz. Hayatımız süresince karşımıza değişik değişik insanlar çıkıyor ve her birisiyle tanışıyoruz. Her bir insanda değişik bir deneyim, değişik bir tecrübe kazanıyoruz. Her bir insanın bize katmış olduğu Dünya deneyimi değişik oluyorken bazıları da bizleri hasar veriyor, bizlerin duygularını hırpalıyor veya bizlere pişmanlık hissi oluşturuyor. Bu gibi vaziyetlerde birini unutmak için dua arıyoruz. Peki, bu birini unutmak için tesirli dua nedir? İşte sizlere Gerçek yanıtı!

Birini Unutmak İçin tesirli Dua

Birini Unutmak İçin Dua

Acı sürüklüyorsanız, daha az acı sürüklemek istiyorsanız ve aşınmış duygularınızdan kurtulmak istiyorsanız ellerinizi Allah ’a açın ve kalben dua edin. Allah sizleri hiçbir zaman yalnız vazgeçmeyecek ve ettiğiniz dualarınızı ne olursa olsun kabul edecektir. Gönlünüzde bir gram dahi iman kırıntısı varsa, Allah ’a karşı olan inancınız bütünse ona ettiğiniz dua yanıtsız kalmayacaktır.

Yaşamınızda yaşadığınız vakalar dolayısıyla birisini unutmakta zorlanıyorsanız okuyabileceğiniz dualar ve sureler bulunur. Bu dua ve sureleri sizler için altta hisseleştik.

33 defa Ya Yusuf adı şerifi okuyunuz. 33 defa Ya Rauf adı şerifi okuyunuz. 1 Fatiha, 3 İhlas, 3 Felak ve 3 Nas Suresi okuyunuz.

Tüm hepsini okuduktan sonra 99 defa alttakileri kalben söyleyiniz;

Ya Rahman Ya Rahim Ya Cami Ya Muafi Ya Yeter Ya Şafi

Bu adları söyledikten sonra her birisinin ardından kesinlikle 1 kere Ayete ’l Kürsi okuyunuz.

Birini Unutmak İçin Tesirli Dua Nedir?

Yaşadığınız makûs hadiseleri unutmak, acılarınızı dindirmek için alttaki duayı okuyabilirsiniz.

La ilahe illallah kable külli şey ’in, La ilahe illallah ba ’de külli şey ’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey ’in. Hasbiyallhü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim. Ya udeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelle la tenamü vekfini birüknike ellezi la yürmü. Hasbinallah ve ni ’mel-vekil. La ilahe illallah ente sübhaneke inni küntü mine ’z gaddarın. La ilahe illallahülazim ül halim la ilahe illallahü Rabbül arş şehirazim la ilahe illalahü Rabbüs semavati ve rabbül erdi rabbül arşil kerim.

Yukarıyadaki duayı kalben okumanız gerekiyor. Duayı okumaya başlamadan evvel abdest almayı unutmayınız ve ellerinizi Allah ’a kaldırdığınızda gönülden duayı okuyarak duanızın kabul olmasını Allah ’tan istemelisiniz.

Beğendiğini Unutmak İçin Dua

Beğendiğiniz bir birey sizi terk etmişse, sevdiğinizi ufaladıysanız ve ne yapacağınızı öğrenmiyorsanız Güncelden Allah sizlere dayanakçı olacaktır. Kara sevdanızı vicdanınıza bastırıp alttaki duayı gönülden ve kalben suya okuduğunuzda reelleştiği öğrenilir.

Bismillahirrahmanirrahim Yâ kadîru yâ kâdiru yâ kâfî yâ azîzü yâ cebbâr. Ve lekad ahidnâ ilâ Âdeme min kablü fenesiye.

Bu duayı illa kendiniz okuyacaksınız diye bir şey yok. Anneniz, babanız veya ablanız, ağabeyiniz bu duayı okuyarak suyun üzerine üfleyebilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın