Anasayfa » Genel » Batuhan Çolak

Batuhan Çolak

Batuhan Çolak Biyografisi

Gazeteci-Yazar, Güncelçağ İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni

Batuhan Çolak, 1987 yılında doğmuştur. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ’nden 2009 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde Gazi Üniversitesi Gazetesi ’nde çalışan Batuhan Çolak, mezun olduktan sonra bir süre ATV Ankara Haber Merkezi ’nde görev aldı.

Batuhan Çolak, 2007 yılında “Tabeladan Kovulan Türkçe” isimli araştırma haberiyle Aydın Doğan Vakfı 18. Genç İletişimciler Yarışması Araştırma-İnceleme dalında Türkiye birinciliği ödülünü kazandı.

2014 yılında Gazi Üniversitesi ’nden “Siyasal İletişim Sürecinde Propaganda Amaçlı Afişlerin Değerlendirilmesi (2011 Genel ve 2014 Yerel Seçimleri Örneği)” isimli tez çalışmasıyla yüksek lisans mezunu oldu.

Üniversitelerdeki terör yapılanmaları ve eylemleri üzerine uzun yıllardır araştırmalar yürüten Batuhan Çolak, ayrıca oryantalizm, medya ve siyasal iletişim konularında da çalışmalarını sürdürmektedir. Batuhan Çolak ’ın çalışma konuları kapsamında ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş bildirileri ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Batuhan Çolak, 2006 yılında kurduğu HaberDokuz.com sitesinde özel haberler ve köşe yazılarıyla da Güncel konulara değinerek araştırma-inceleme çalışmalarını sürdürmüştür.

Çeşitli yayın kuruluşlarında haber müdürlüğü, yayın danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Batuhan Çolak, 2016 yılının Ocak ayından itibaren Güncelçağ Gazetesi ’nde geçmiş ve köşe yazılarına burada devam etmektedir. Aynı zamanda Güncelçağ Gazetesi ’nin internet sayfası Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmiştir.

Güncelçağ gazetesi internet sitesi genel yayın yönetmeni Batuhan Çolak’ın görevine 12 Mart 2020 tarihinde son verildi.

Kitapları :
2013 – Terör kıskacında üniversiteler

İçeriği Oyla

Yorum yapın