Anasayfa » Genel » “Barbie”, Gişede “Kara Şövalye” Filmini Zirveden İndirdi!

“Barbie”, Gişede “Kara Şövalye” Filmini Zirveden İndirdi!

Greta Gerwig ’in rejisör koltuğunda oturduğu “Barbie” filmi Warner Bros.’un Amerika ’daki en galibiyetli filmi oldu!

Senenin coşkuyla beklenen filmlerinden olan Greta Gerwig imzalı “Barbie”, 21 Temmuz 2023 tarihinde vizyona girdi. O günden bugüne de gişede büyük galibiyetler elde etmeye devam ediyor. “Barbie” filminin dünya çapında hasılatı şu ana kadar 1 milyar 191 milyon dolar. Bu hasılatın 537,5 milyon doları Amerika Birleşik Devletleri ’ndenken 660,6 milyon doları ise değişik ülkelerden geldi.

Aktüel gidişatta “Barbie” filmi, Warner Bros. ’un Amerika Birleşik Devletleri ’deki en çok hasılat elde eden üretimi “Kara Şövalye”yi The Dark Knight de geride vazgeçmiş oluyor. Christopher Nolan ’ın idarediği 2008 üretimi film, Amerika Birleşik Devletleri ’de 534 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Barbie”, dünya çapında ise “Harry Potter ve Vefat Yadigarları: Bölüm 2” Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II filminin bir adım gerisinde kalarak Warner Bros. ’un en iyi hasılat yapan ikinci filmi oldu. Fakat ilerleyen günlerde bu sıralama da değişebilir.

“Barbie” filminin mevzusu ne?

Barbie Ülkesi’nde yaşamak, bir varoluşsal kriziniz yoksa, muhteşem bir yerde muhteşem bir varlık olmaktır. Ya da bir Ken’sinizdir…

Müthişliğini kaybetmeye başladığı için Barbie Ülkesi’nden Reel Dünya’ya giden Barbie Margot Robbie ile davetsiz yol dostu Ken Ryan Gosling, kendilerini keşfetme yolculuğuna çıkarlar.

Kaynak: WebTekno

İçeriği Oyla

Yorum yapın