Anasayfa » Genel » Aybars Öztuna

Aybars Öztuna

Aybars Öztuna Biyografisi

Aybars Öztuna, 1999 yılında Ankara ’da bir memur ailesinin çocuğu olarak doğdu. Babası Oguzhan Öztuna ’dır. İlk ve orta öğrenimini Ankara‘da tamamladıktan sonra liderlik bursuyla Kanada‘ya gitti ve lise eğitimini tamamladı. Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesinde yaz okulu eğitimi aldıktan sonra akademik bursla katıldığı Uluslararası İlişkiler ve İstihbarat Çalışmaları bölümünden mezun oldu. 2023 yılında Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, AltMBA ve Recoded programlarını tamamlayarak Johns Hopkins Üniversitesi ’nden veri bilimi uzmanlığı ve jeo-uzamsal zeka/istihbarat alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Aybars Öztuna, 2014 ’de özel ders vererek öğretim hayatına başladı. Lisede hafasonu liderlik kulübünde, üniversitede öğretim asistanı, 2023 ’de British Columbia Üniversitesi Kamu Politikaları ve Küresel İlişkiler Bölümü ’nde ve 2023 ’de All Source Analysis ’de araştırmacı olarak çalıştı. Birçok çevrimiçi platformda ders vermeye devam etmektedir.

Aybars Öztuna, ortaokul, lise ve üniversite yıllarında öğrenci parlamentosu başkanı, basketbol takımı kaptanı, rock gitar lead gitaristi, tartışma ve MUN liderliği görevlerini eş zamanlı olarak yürüttü. 2014 yılında, Türkiye’nin en genç rock grubu Canis Majoris’i kurdu ve NBA Ankara kampında en iyi kampçı ödülünü aldı.

Kariyerine 2016 yılında özel sektörde başladı. Vodafone’un dijital varlık yönetimi bölümünde, Kloud Trader’ın proje yönetimi bölümünde çalıştı ve Vakıfbank’ta staj yaptıktan sonra Cineplex, Walmart, The Advance Group, Dünya Bankası, Walther Kranz, Remax, Gokturk Technologies ve Gerson Lehrman Group gibi birçok uluslararası şirkette yönetici olarak çalıştı. 2023 yılında, kamu sektöründe uluslararası başdenetçi olarak çalışmaya başladı ve aynı anda Oztuna & Partners ’ta yönetici ortak olarak çalışmaya başladı.

Aybars Öztuna, genç bir siyasetçi olarak, 2017 yılında Meral Akşener‘in davetiyle İYİ Parti‘ye katılarak siyasi kariyerine başladı. 2017-2020 yılları arasında gençlik kolları genel başkan danışmanı, 2020-2023 yılları arasında ise gençlik politikaları uluslararası ilişkiler merkez yürütme kurulu başkanı olarak görev yaptı. 2023 yılında, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nde danışmanlık rollerinde staj yaptı.

Chatham House, International Political Sience Association, American Economic Association, Conseil de l ’Europe, Turkish Hearths ve Konrad Adenauer Stiftung ’da Political Leadership Excellence Fellow ’u olarak üyedir. Ayrıca, Mckinsey Forward Fellow, European Capital of Democracy, IKAR Global Institute gene elçisi, Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü genç katılımcısı, Geospatial Intelligence Institute kurucusu ve CEO ’su olarak görev yapmaktadır.

Aybars Öztuna bir hayırseverdir. Ondan fazla STK kurmuş ve Gerçekdan nedenlere iki yüz bin dolardan fazla bağış yapmıştır. Kendi kendine yetişen birçok dilli kişi olan Aybars Öztuna, beş kitap, iki albüm, altı bilimsel hakemli makale ve yüzden fazla diğer makalenin yazarıdır.

Kitapları:
2023 – Geospatial Intelligence (Coğrafi Mekansal Zeka)
2017 – Yılmaz Öztuna’yı hatırlamak 2016 – Liderlik Yönetim Yöneticilik
2015 – Siyasilere Işık olsun

İçeriği Oyla

Yorum yapın