Anasayfa » Genel » “Avatar: Suyun Yolu” Filminin Gişe Hasılatı 855 Milyon Doları Geçti!

“Avatar: Suyun Yolu” Filminin Gişe Hasılatı 855 Milyon Doları Geçti!

“Avatar: Suyun Yolu” Avatar: The Way of Water filminin sene sonuna kadar 1 milyar dolar ahsılata erişmesi bekleniyor.

James Cameron’ın merakla beklenen “Avatar: Suyun Yolu” Avatar: The Way of Water filmi, 16 Aralık’ta vizyona girmesinden bu yana büyük bir kitleyi sinemalara çekti. “Avatar: Suyun Yolu”, küresel gişede 435 milyon dolarlık hasılat ile etkileyici bir açılış hafta sonu sunmuş oldu. Vizyonun ikinci haftasında ise, “Avatar: Suyun Yolu” küresel gişede 855,4 milyon doları geçti.

Avatar: Suyun Yolu” şu anda 2023’nin azami hasılat yapan beşinci filmi. Ayrıca sene sonuna kadar hasılatın 1 milyar doları geçmesi bekleniyor. Bu zafer ile, bu sene 1 milyar doları geçmeyi başaran öbür iki film olan “Top Gun: Maverick” ve “Jurassic World: Dominion”ın saflarına katılabilir.

“Avatar: Suyun Yolu” ilk “Avatar” filminin galibiyetini tutacak mı?

Üretimi 13 sene olan süren “Avatar: Suyun Yolu” filminin ilki, 2009 üretimi “Avatar” şu anda 2,9 milyar doları aşan gişe hasılatı ile tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi vaziyette. “Avatar: Suyun Yolu” filminin de bu galibiyete yanaşması gerek, çünkü rejisör Cameron’ın da dediği gibi serinin devam edebilmesi için “tarihin en çok hasılat yapan üçüncü veya dördüncü filmi olması” gerekiyor. Fakat “Avatar”, bu sene dahil birden fazla defa yine gösterime girdi bu da filmin 2,9 milyar dolara erişmesine destekçi oldu.

“Avatar: Suyun Yolu” filminin mevzusu

Avatar: Suyun Yolu” filminde, RDA madencilik harekâtları Pandora’yı yine tehdit ederken, Jake Sam Worthington ile Neytiri Zoe Saldana de ailelerini gözetmek için Güncel bir ev arıyor ve ummanın tehlikesiz limanına seyahat ediyor.

Worthington ve Saldana ’nın yanı gizeme, “Avatar: Suyun Yolu” ile Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, CCH Pounder ve Matt Gerald da evrene dönüyor. Seriye Güncel katılanlar arasında ise Kate Winslet, Edie Falco ve Brendan Cowell gibi adlar var. 

Kaynak

İçeriği Oyla

Yorum yapın