Anasayfa » Genel » Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

İsyankar asaplı çocuğa okunacak dua araştırması yapacak olursanız çocuğunuzda var olan bir huzursuz tutum ve aksilikle alakalı rahatsızlığınız söz mevzusu ise oldukça mutsuz olmanızı ve ailenizde bir ekip meselelerin alana gelmesine neden olabilir. Bu vaziyette çocuğunuz için bir ekip dualar ve sureler okuyarak onun bu makûs ruh halinden kurtulmasına takviyeci olabilirsiniz.

Özellikle de ergenlik yarıyılına Güncel girmiş olan çocuklar için son derece güç bir süreç alana gelebilir. Tam aile huzurunu bozmaya yetecek olan isyankar ruh haline sahip olan çocukların daha muhlis bir yapıya sahip olması için okunacak bir dua olarak birkaç dua nasihatinde bulunabiliriz.

“kelimatillahi- tammet-i isimli dua her zaman için isyankar çocukların daha mülayim olması ismine okunabilir. Bu dua bu tip tutumlar sergileyen çocukların huzura ermesi için son derece büyük bir ehemmiyet taşır.

Söz Dinlemeyen Çocuğa Hangi Sure Okunur?

Söz dinlemeyen çocuğa hangi sure okunur diye soracak olursanız çocuklarınızın daha çok söz dinler olmasını sağlamak ismine RAD suresi son derece tesirli olacaktır. RAD suresi okunmuş olan bir çocuk bir anda çok daha muhlis olup dediğiniz her şeyi dinlemeye ve size daha çok saygı dinlemeye başlayacaktır. Bu sure birine istediğiniz her şeyi yaptırtmak için de okunabilir. Çocuk üzerinde bu duanın tesiri konutunuza huzur ve refah sağlayacaktır. Anne ve babasına ve de tüm aile büyüklerine son derece büyük bir saygı dinleyecek ve söz dinlemeye başlayacak olan çocuklar için bu dua her gün okunup çocuğun suratına üflenebilir. Ya da meşrubatı bir kadeh suya veya gıdasına okunup üflenebilir.

Hırçın Çocuğu Sakinleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Hırçın çocuğu sakinleştirmek için ne yapmalı mevzusu ile alakalı olarak yapılması gereken şeyler şu biçimde olmalıdır.

Çocuğun aksine siz sakin olun Çocuğun hiddet nöbetlerini büyük bir sakinlikle karşılayın Çocuğu bu gidişata yönelten şeylerden uzaklaştırın Çocuğa kavrayışlı ve sevecen davranın Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Duaİsyankar Asaplı Çocuğa Okunacak Dua

Anneye Vuran Çocuğa Nasıl Davranmalı?

Anneye vuran çocuğa nasıl davranmalı ve annesine karşı gelen çocuklara ne biçimde ders verilir gibi bir ekip mevzular için yapmanız gereken pek çok şeyden söz etmek muhtemel olacaktır. Şayet ki bir çocuk annesine karşı gelip de şiddete müracaat etiyorsa ve bunu artık bir mizaç edinmeye başlamışsa yaşamında bir şeylerden huzursuz demektir. Bunun için ayet-el kürsi ya da RAD sureleri okunabilir. Ya da şehadet parmağınızı çocuğun üzerine yönelterek “Ya Şehid” diye aralıksız olarak yinelemek de işe yarayabilir. Ancak bunu çocuğa pek fazla emin etmeden yapmakta büyük bir fayda vardır. Zira çocuk bu noktada emelinizi fark edebilir. Bu da çocuğun gözünde sizi itici yapabilir. Aynı zamanda fetih suresiyle de çocuğu zapt etmek muhtemel olacaktır.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın