Anasayfa » Genel » Ankara Millet Bahçesi

Ankara Millet Bahçesi

Anıtkabir ’den sonra Ankara ’da gezilecek yerler denildi mi akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Ankara millet bahçesine Nasıl Giderim? Ankara millet bahçesi nerededir? Bu başlıklar altında sizlere detaylı bir şekilde bilgi paylaşımı yapacağız. 

700.000 metrekarelik alana kurulu olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın katılımıyla açılışı yapılan Ankara Millet Bahçesine Nasıl Giderim? Ankara ’nın merkezinde yer alan ve kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Ankara Millet Bahçesine özel aracınızla gidebildiğiniz gibi otobüsle, dolmuşla veya yürüyerek gidebilirsiniz. Her gün her yaştan binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Ankara millet bahçesi hakkında tüm detaylı bilgiler aşağıdadır…

Ankara Millet Bahçesi Nerede

700.000 metrekarelik alana kurulu olan Ankara Millet Bahçesi, Ankara eski hipodrom ’un yerini almıştır. Konya yolu sınırına kadar devam eden millet bahçesi Ulus Heykel meydanına kadar uzanmaktadır. 

Ankara AKM Millet Bahçesi Adresi: Zübeyde Hanım, Emniyet Sarayı, 06070 Altındağ/Ankara

Ankara Millet Bahçesine Nasıl Giderim

Ankara Millet Bahçesine gitmek isterseniz kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım aracı bulunmaktadır. Özel aracınızla millet bahçesine kolay bir şekilde ulaşabildiğiniz gibi otobüsle veya yürüyerek te kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda metroyla da gidebiliyorsunuz.

Ankara Millet Bahçesi Otobüs Seferleri

501 Akinci-Sihhiye 502 Kahramankazan-Sıhhiye 504 Güncelkent-Sihhiye 514 Çimşit-Sihhiye 523 Sincan-Polatli 2. Cad.-Sihhiye 525 Plevne Mah.-Sihhiye 533 Elvankent-Istanbul Yolu-Sihhiye 535 Etimesgut-Ulus 536 Etimesgut – Suvari Mah. – Sıhhiye 539 SİNCAN-SİYAHLALE SOKAK-POLATLI 2.CADDE-SIHHİYE 547 Topçu Mahallesi-Ulus-Sihhiye 557 Güncelkent-Ortapinar Toki-Ilksan Toki-Sihhiye 578 Dempa Sanayi Sitesi – Sıhhiye 202-7 Güncelmahalle-Kızılay 297-7 Mutlu Mah.-Batıkent 504-6 Güncelkent-Ortapınar Toki-İlksan Toki-Sıhhiye 505-2 Sincan-Sihhiye-M. Aksoy Sok.(2.Hat) 506-1 Sincan Ahi Mesud Bulvari-Beşevler 506-2 Beşevler-Sincan Ahi Mesud Bulvari 508-1 Sincan-115.Sk.-Ahi Mesud Bulvarı-Sıhhiye

Ankara AKM Millet Bahçesine en yakın otobüs durağı Ankara Büyükşehir Belediyesi durağıdır. Büyükşehir belediyesi otobüs durağında indikten sonra 6 dakikalık yürüyüş yaparak millet bahçesine ulaşabiliyorsunuz.

Metroyla gitmek isterseniz M1, M2 veya M3 numaralı metrolara binebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın