Anasayfa » Genel » Andropoz Merih Dilber (Asu) İnstagram adresi ne? Merih Dilber kimdir, kaç yaşında?

Andropoz Merih Dilber (Asu) İnstagram adresi ne? Merih Dilber kimdir, kaç yaşında?

Netflix’in orjinal dizisi Andropoz’ta ikiz kardeşlerden ‘Asu’ kişiliğine hayat veren Merih Dilber, hoşluğu ve kabiliyeti ile isminden söz ettirmeye başladı. Andropoz dizisi ile gözleri üstüne sürükleyen Merih Dilber’in kim olduğu ve nereli olduğu şimdilerde en çok incelenen mevzular arasında yer alıyor. Özellikle hoşlanılan diziyi yakında takip eden şahıslar ‘Andropoz Merih Dilber İnstagram adresi ne ve Merih Dilber kimdir, kaç yaşında’ gibi suallere cevap arıyor. Peki, Andropoz Merih Dilber İnstagram adresi ne? Merih Dilber kimdir kaç yaşında? İşte hoş oyuncunun hayatı hakkında tüm bildiklerimiz…

MERİH DİLBER KİMDİR?

Andropoz dizisinde ‘Asu’ kişiliğine hayat veren Merih Dilber, 7 Ekim 1997 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Ankara TED kolejinde bitirdikten sonra Amerika’da New York’a yerleşerek Stella Adler Studio of Acting’de 3 yıl oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra New York’ta Biz Vazgeçince, Martı gibi tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Kendisi gibi oyuncu Melissa Dilber isminde ikiz kardeşi vardır. Andropoz dizisinde ikiz kardeşi ‘Ahu’yu canlandırmaktadır. Merih Dilber terazi burcudur. Yetenegi ve hoşluğu izleyicilerinden bütün anekdot alan Merih Dilber, günümüzde 25 yaşındadır.

MERİH DİLBER KAÇ YAŞINDADIR?

1997 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Merih Dilber, günümüzde 25 yaşındadır.

MERİH DİLBER NERELİ?

1997 doğumlu hoş oyuncu Ankaralı’dır.

MERİH DİLBER’İN BURCU NEDİR?

Merih Dilber Terazi burcudur.

MERİH DİLBER İNSTAGRAM ADRESİ NEDİR?

Merih Dilber’in İnstagram hesabı @merih_dilber’ dir. Oyuncunun Instagram hesabında 2.707  kullanıcı takipçisi bulunmaktadır.

ANDROPOZ DİZİSİNDE AHU VE ASU KİMDİR?

Andropoz Merih Dilber Asu İnstagram adresi ne? Merih Dilber kimdir, kaç yaşında?

Merih Dilber, Andropoz dizisinde kardeşiyle beraber rol almaktadır. İkiz kız kardeşi Melissa Dilber, dizide ‘Ahu’ kişiliğini canlandırmaktadır. Dizide Timuçin çiftinin bekar ve müzmin kızları olan Ahu ile Asu, kasabanın hoş ve riskli kızlarıdır.

MERİH DİLBER’İN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

Columbia MFA rejisör talebeleriyle işbirliği yaptı ve sahnede Bakhai gibi klasik oyunlar sergiledi. Baumann Centre, NY’de Claudia Macaroni’nin orijinal oyunu As We Let Go’da oynadı.

2021 senesinde Emmy mükâfatlı kast direktörü Louise Kiely tarafından ikiz kardeşi Melisa ile oyuncu kastına dahil edildikler.Emmy mükâfatlı oyuncu rejisörü Louise Kiely tarafından BBC3’te yayınlanacak olan Wrecked’de rol aldı. Belfast ’ta çekimleri asıllaşan Wrecked isimli dizi Ekim 2023’de BBC3 ’de yayına girecektir.

Günümüzde Güncelden kardeşi Melisa ile beraber Netflix ekranlarında yayınlanacak olan Andropoz isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.Dizide Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp, Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Doğa Zeynep Doğuşlu, Ergin Torun, gibi oyuncularla beraber rol almıştır.

 

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın