Anasayfa » Genel » Ahmet Ataş Kimdir?

Ahmet Ataş Kimdir?

Ahmet Ataş Biyografisi

14 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelen Ahmet Ataş, Fahrettin-Nurten Ataş çiftinin iki çocuğundan biridir. İş insanı çocukluk ve ilk gençlik yıllarını İstanbul Levent’te geçirdi. İlk ve orta düzey eğitimlerinden sonra lisans öğrenimi için Beykent Üniversitesi ’ne başlayan Ataş, burada Uluslararası Ticaret Bölümü ’nde eğitim aldı ve başarı ile mezun oldu.
İlerleyen yıllarda aile şirketi Ataş A.Ş’de kariyerine başlayan Ahmet Ataş, şirket içerisinde çok farklı pozisyonlar içerisinde bulunma şansını elde etti. 2019 yılında, Ataş A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı ve şirketin ıtriyat ve kozmetik sektörlerinde önemli bir noktaya ulaşmasında kilit rol oynadı.

Ataş A.Ş.’nin global pazarlarda yer almasında stratejik bir rol üstlenen Ahmet Ataş, birçok önemli projenin altına imzasını attı ve şirketin yerelden global pazara açılması misyonu ile büyümesini sağladı.

Doğaya büyük hayranlığı bulunan Ahmet Ataş, bu kapsamda sık sık doğa yürüyüşleri ve kamp yapıyor. Ahmet Ataş, iş yaşamı dışında kültür-sanat faaliyetlerine de özel hayatında yer ayırıyor. Buna ek olarak sosyal sorumluluk projelerine de vakit ayıran iş insanı, bugüne kadar insan hakları, hayvan hakları ve doğanın korunması konularında birçok çalışmanın içerisinde bulundu.

Ataş A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak halen tam yetkili olarak önemli başarılara imza atan iş insanı Ahmet Ataş, şirket bünyesinde Fe, Fex, Stop ve Stil markalarının da yönetimlerinde söz sahibi olmaya devam ediyor.

İyi derecede İngilizce bilen, Ahmet Ataş, evli ve iki çocuk babasıdır.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın