Anasayfa » Genel » Adil Öksüz Kimdir? Evli mi, Mesleği nedir?

Adil Öksüz Kimdir? Evli mi, Mesleği nedir?

Adil Öksüz Biyografisi

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski Öğretim Üyesi

Adil Öksüz, 1967 yılında Kahramanmaraş‘ın Andırın ilçesi Hacıveli Uşağı köyünde doğmuştur. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. 2003 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Anabilieri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi ’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Adil Öksüz ’ün “Güncel Ümit” dergisinde yazıları yayınlanmakta idi. Adil Öksüz evli ve iki çocuğu vardır.

Adil Öksüz, 15 Temmuz 2016 gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kuvvet komutanlarının olduğu Ankara Kazan ’daki Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığında yakalandı. Fethullah Gülen ile ilişkisi sorgulanmak üzere savcılığa gönderildi. Savcılıktan sonra çıktığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Adil Öztürk ’ün yargılandığı mahkemece tutuklanması beklenirken verdiği ifade ile serbest kaldı.

Adil Öztürk ’ün İfadesi:
“Ben Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ’ndeev yapmaktayım. Benim amcam olan M.Ö. bankacılık yapmıştı Kazan ’da (Akıncı Hava Üssü ’nün bulunduğu bölge). Kazan civarında kıymetli arazi olduğunu, gelecekte iyi para getireceğini söylemişti. Bende 14 Temmuz akşamı Sakarya ’dan Ankara ’ya geldim. Cuma akşamı M.Ö. isimli amcamın Keçiören de evi vardı orada kaldım. 16 Temmuz günü sabah 09.00-10.00 gibi de Ankara Keçiören ’den ticari taksi tuttum. Taksiyle geldim. Orada tarla baktım. Akıncı yakınındaki bir köyde Hasan isimli bir köylünün Akıncı ’nın orada bir tane köy var. Muhiti de ben biliyorum. Köye vardım taksiciyi geri gönderdim. Taksiciyle de ben 150 TL ’ye anlaşmıştım. Alacağım araziye bakmak için köy girişine yakın beni bırakmasını söyledim. Ve taksici döndü. Beni o yol üzerinde araziden jandarmalar aldılar. Benim Akıncı Üssü’nde tanıdığım herhangi bir subay astsubay mevcut değildir. Ben üsse de hiç girmedim. Nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum. Üsse yakın bölgede tarla bakıyordum.”

Bu ifadelerin ardından mahkeme Öksüz ’ü, yurtdışı çıkış yasağı getirerek, adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Şu anda ise nerde olduğu bilinmeyen Adil Öksüz ’ün yurt dışına firar ettiği düşünülüyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın