Anasayfa » Genel » Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Evli mi, Mesleği nedir?

Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Evli mi, Mesleği nedir?

Açelya Devrim Yılhan Biyografisi

2012 yılında “Leyla ile Mecnun” dizisindeki Eylül karakterini canlandırırken tanındı.

Açelya Devrim Yılhan, 2 Eylül 1985 tarihinde Ankara ’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babası emekli albaydır. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anabilim Dalı ’ndan mezun oldu

2011 yılında başrolerinde Didem Özkavukçu ve Osman Karakoç ’un oynadığı “Unutma Beni” dizisinde yan rolde oynayarak oyunculuk hayatına başladı.

2011 yılında yönetmenliğini Özer Kızıltan ’ın yaptığı “Beni Unutma” filminde Mert Fırat, Açelya Devrim Yılhan, Tuba Ünsal, Kenan Ece, Melis Babadağ, Aliye Uzunatağan, Ünal Silver, Hakan Yufkacıgil ile beraber rol aldı.

2012 yılında “Leyla ile Mecnun” dizisine 46. Bölümden itibaren girerek Eylül karakterini canlandırdı. Dizide, Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Cengiz Bozkurt, Ahmet Mümtaz Taylan, Osman Sonant, Zeynep Çamcı, Serkan Keskin, Müge Boz, ile birlikte oynadı.

2015 yılında yönetmenliğini Mete Sözer ’in yaptığı “Ve Panayır Köyden Gider” adlı sinema filminde Engin Altan Düzyatan, İlyas Salman, Cem Davran, Meral Çetinkaya, Açelya Devrim Yılhan, Ercüment Balakoğlu oynadı.

Açelya Devrim Yılhan, 2016 yılında adı “Rengarenk” olan dizide Sedef karakterini canlandırdı. Bu dizide Selin Şekerci, Kaan Taşaner, Ümit Kantarcılar, Sertan Erkaçan, İbrahim Kendirci, Ferdi Sancar, Cem Belevi, Funda Güray, İnci Türkay, Şebnem Gerçeker, Merve Oflaz ile birlikte rol aldı. Ancak dizi 7.Bölümünde final yaptıktan sonra devamı niteliğinde “Kaçın Kurası” adı ile kadronun bir kısmı değişerek devam etmiştir. Güncel dizide Serhat Teoman, Köksal Engür, Eylem Tanrıver, Abidin Yerebakan, Atilla Türkyılmaz, Burcu Altın Akdoğan ve Burak Tamdoğan katılmıştır. Kaan Taşaner, Ümit Kantarcılar, Sertan Erkaçan, Merve Oflaz diziden ayrılmışlardır.

Tiyatro Oyunları :
2010 – Zaman Fırfırlarıyla Yolculuk – Ekin Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Kaçın Kurası (Sedef) (TV Dizisi)
2016 – Rengarenk (Sedef) (TV Dizisi)
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Filiz) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Deniz Yıldızı (TV Dizisi)
2013 – İnadına Yaşamak (Asiye) (TV Dizisi)
2012 – Leyla ile Mecnun (Eylül) (TV Dizisi)
2011 – Beni Unutma (Olcay) (Sinema Filmi)
2011 – Unutma Beni (TV Dizisi)

İçeriği Oyla

Yorum yapın