Anasayfa » Genel » Abdurrahim Boynukalın Kimdir? Evli mi, Mesleği nedir?

Abdurrahim Boynukalın Kimdir? Evli mi, Mesleği nedir?

Abdurrahim Boynukalın Biyografisi

Abdurrahim Boynukalın, 15 Eylül 1987 tarihinde istanbul ’da doğmuştur. Karaman İli kökenlidir. Ailesi yaklaşık 50 yıl önce göç ederek İstanbul ’a yerleşmiştir. Babası Marmara Üniversitesi ’nde öğretim üyeliği yapmış olan merhum Ömer Boynukalın ’dır. Abdurrahim Boynukalın, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.
Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yaptı. 2010 ile 2013 yılları arasında Kırklareli Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılında İngiltere’ye giderek City University of London‘da Medya İletişim Bölümünde ikinci mastırını bitirdi.

Üniversite dönemlerinde çeşitli dergilerde araştırma konuları kaleme alan Boynukalın, Araştırma ve Kültür Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği’nde aktif olarak görev yaptı.

1994 ’te Karaman ’da kurulmuş bulunan Anı Bisküvi fabrikası akrabalarına aittir. Abdurrahim Boynukalın, aynı zamanda Güncel Şafak gazetesinde yazılar yazmaktadır. 2011-2013 yılları arasında Milat Gazetesi‘nde ardında da Güncelsafak.com.tr’de düzenli olarak Türkiye’nin siyasi gündemi üzerine köşe yazıları kaleme aldı.

Abdurrahim Boynukalın, 26 Eylül 2014 tarihinde AKP Gençlik Kolları Genel Başkanlığına getirildi.

Abdurrahim Boynukalın, Ceyda Özen ile evlidir. Çok iyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul 3. bölgeden AKP Milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde AKP; Abdurrahim Boynukalın ’ı aday göstermedi.

Abdurrahim Boynukalın, 17 Aralık 2015 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın