Anasayfa » Genel » 21 Günde Evlenme Duası

21 Günde Evlenme Duası

21 gşanda evlenme duası evlenmek isteyip de bir cinsli hayırlı kısmet bulamayıp, hayırlı kısmet bulabilmek için dualardan dayanak almak isteyenlerin merak ettiği bir mevzudur. Evlilik duası olarak da öğrenilen bu dua Taha Suresi ile rahat bir biçimde sağlanabilir

Bazı şahıslar artık kısmetlerinin kapalı olduğunu, kimsenin kendisine gelmeyecek olduğuna inanabilir. Böyle anlarda Taha suresinden aldıkları destekler ile en kısa müddette kendilerine evlenmek için hayırlı bir kısmet bulabilirler.

Bu duayı yapan bireylerden gelen yorumlar araştırılacak olduğu zaman daha çok 21 gşan kadar kısa müddette hayırlı bir eş bularak evlendikleri de gözlenmektedir. Bu surattan da evlenmek isteyip de bir cinsli hayırlı kısmet bulamayan herkesin merak ederek incelediği bir mevzu olarak da yer almaktadır.

21 Gşanda Evlenme Duası Nasıl Yapılır?

21 gşanda evlendim duası yapmak için fertlerin bütün 21 gşan süresince ara vermeden bu duaya devam etmesi gerekir.

Bu duayı yapmak için 3 kere Rahman surelerini okumak ve 11 kere salavat getirmek gerekir. Ardından da duaya devam ederken fertler 21 gşan süresince bir kadeh su alarak bu suya; “İnnâ Fetahnâ Kir fethan-mübina. Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Anlamı:“Emin ki Biz, sana keskin bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.” Bütün 101 kere bu duayı okumaları gerekir.

21 Günde Evlenme Duası21 Gşanda Evlenme Duası

Her dua içerisinde olduğu gibi 21 gşanda evlendim duasının da abdestli bir biçimde yapılması, pak elbiseler giyilmesine özen gösterilmesi gerekir. Bir insan bu duayı ederken ne kadar pak bir kalp ile eder ve ne kadar kısa müddette kabul olacağına inanırsa o kadar kısa müddette kabul olur. Bir yandan da bireylerin dua ederken okudukları suyu okumaları bittikten sonra içmesi gerekir.

Dua ederken en ehemmiyetli dikkat edilmesi gereken nokta içten bir biçimde edilmesi ve en kısa müddette Allah tarafından duaların kabul edileceğine inanıyor olmasıdır. Bu surattan da tüm dualar edilirken bireylerin abdestli bir biçimde içten etmeleri gerektiğini öğrenmesi, böylece rahat bir biçimde kabul olacağını öğrenmesi yeterlidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın